| anonim_4396 a întrebat:

In scurt timp voi naste. Voi avea fetita. M-am gandit la un prenume: Maya. Dar am nevoie de doua prenume. M-am gandit la Maya Alessia/Maya Catinca. Nu mi se pare destul de potrivite. Puteti sa ma ajutati sa imi gasesc un prenume super frumos ca sa se potriveasca cu Maya, sa sune bine impreuna. Multumesc anticipat! Dau FUNDA cine gaseste un prenume superb ca sa sune bine impreuna cu Maya.

Răspuns Câştigător
| Deliadelias a răspuns:

Alessia, Cristina, Sophie sauuuu Maria este un prenume frumos fiind si un nume biblic feminin folosit in Romania. Maya nu este prenume "roman" sa zicem, este folosit mai mult prin Mexic, Spania. Si e bine sa aiba si un prenume de Sfant sau nu te-ai gandit ca un al 2 lea prenume sa fie ceva gen: al tau a mamei tale/ soacrei tale? o persoana de gen feminin din familie speciala tie.

| Oana910 a răspuns (pentru Deliadelias):

Iti multumesc Deliadelia28. Te pup dulce :* Te va pupa si Maya (cand se va naste) :*. Cand ai nevoie sa imi adresezi o intrebare sunt mereu pe TPU.

| Deliadelias a răspuns (pentru Oana910):

Va pup :* >big grin

| Oana910 a răspuns (pentru Deliadelias):

Si noi pe tine :*

20 răspunsuri:
| Anonymus123 a răspuns:

Cristina? Sau Adelina. Ca nume de fete mie mi-a placut mereu Meredith (binee, de cand am citit Jurnalele Vampirilor big grin ). E unic si elegant. Si inca ceva. Daca se intampla ca prin minune sa ai baiat? big grin laughing

| Oana910 a răspuns (pentru Anonymus123):

Cristina sincer nu imi prea place. Eu mi-ad dori ca al doilea nume sa fie romanwinking

| gingergirl1 a răspuns:

Maya Alexandra sau Cristina,Elena...Dar de ce nu ii pui un nume pe care iti place! mie de exemplu daca o sa am o fetita o sa ii pun numele Ruthie,Estera sau Sara, sau Selena si daca o sa fie baiat Samuel, Natanael sau Matei (da stiu, e devreme dar numele astea imi plac, deci eu zic sa ii pui si ei un nume care iti place tie big grin

| Oana910 a răspuns (pentru gingergirl1):

Alexandra ma numesc eu (Oana Alexandra) si nu mi-as dori sa ii pun nume leit ca al meu. Nu ca nu as vrea sa imi semene mie laughing) Insa multumesc ca mi-ai raspuns! Te pup si eu si Maya (cand se va naste)

| Anonymus123 a răspuns (pentru gingergirl1):

Elena...ce nume frumos. Nu neaparat pentru ca pe mine ma cheama asa. big grin

| HardCore7750 a răspuns:

Pune ce prenume iti place tie, degeaba intrebi pe alti daca tie nu iti place
O zi buna

Răspuns utilizator avertizat
| ghorghe123 a răspuns:

Pe nepoata mea o cheama Briana...deci este un nume frumos si chiar m-as bucura sa il pui fetitei tale!big grin

| Oana910 a răspuns (pentru ghorghe123):

E frumos Briana, dar nu cred ca s-ar potrivi cu Maya, insa mersi :*

| ghorghe123 a răspuns (pentru Oana910):

Da si mie mi s-a parut la fel...big grin

| Oana910 a răspuns:

Eu ma numesc: Oana Alexandra. Sotul meu e George. Prima data am vrut Georgiana. Insa pana la urma cred ca va ramane Alesia/Alessia (dupa mine: Alexandra). Va pup! Multumesc ca mi-ati raspuns si ca m-ati ajutat si ca mi-ati dat cateva pareri! :* :* Sper sa se bucure cine a primit funda :*

| Deliadelias a răspuns (pentru Oana910):

multumesc :*. E bine ca te-ai decis intr-un final,, e intr-adevar un nume frumos Alessia :*

| Traian18 a răspuns:

Maya Cristina cred ca s-ar potrivi happy

| Ddragons15 a răspuns:

Numele copilului tau trebuie sa vina din suflet nu trebuie sa ceri parerile altora, ce va spune fica ta cand o auzi ca niste oameni virtuali de pe TPU tiau dat numele asta?

| Dariana1999 a răspuns:

Maya alesia

| Paval_Alexandru_2000 a răspuns:

Buna eu m-am gandit la Maya-Giorgia este parerea mea laughing