| Micutza_5619 a întrebat:

Bunã TPU! Peste o luna trebuie sa nasc, o sa am un baietel.si m-am gandit sa-i pun doua prenume sa se potriveasca si cu numele de familie(Dedean)
Poate o sa ma puteti ajuta voi cu o Idee.Unu dintre prenume care l-am ales e Marian, pentru al doilea am nevoie de ajutoru vostru.Va multumesc funda la cel mai frumos!

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Solutie: Dedean Marian Ciprian!

23 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Simplu: Marian Dan Dedean. happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pune i alt nume nu marian, gaseste un nume frumos sunt atitea nume frumoase pentru băieti, Robert, Liviu, Razvan, Daniel, Rareș, Dragoș, Adrian, Andrei, c am atit, ai de unde alege.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu are nici un rost doua prenume.
Eu am doua dar sunt strigata doar cu unulSunt trecute doar in acte.Si cand fac cunostnta cu cineva ma recomand doar cu unul din nume.
Marian e de ajuns.Nu te lasa infuntata de niste straini. Daca tu tii neaparat sa-i pui un al doilea prenume ori ceri pararea nasului copilului, pe vremuri acesta avea un cuvant de spus, putea alege numele, sau poti pune chiar prenumele lui.
Poti intreba parintii, surorile tale...
Nastere usoara mamico.Nu prea conteaza ce nume va purta copilul.Sanatos sa fie!

| Felys a răspuns:

Alege numele cu care iti va placea tie sa iti strigi fiul, nu are sens sa pui un al doilea nume, stii ca eu am facut asta pentru ca tinut mortis nasa si practic cand am fost la primul vaccin la doctora de familie am uitat numele pe care nu mi-l doream in realitate, efectiv in loc sa spun numele am spus un altul si m-am facut de ras, bine numele ales de mine era singurul cu care am chemat-o toata viata si pana si acum desi are 23 ani parca tot in mintea mea nu exista cel de-al doilea nume, cand am auzit-o spunandu-si numele intreg undeva parca nu era ea, al doilea nume este o prostie din partea mea

| untu a răspuns:

Solutie: Dedean Marian Iulian!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eşti sigură că vrei să-l cheme Marian? Un bebeluş aşa drăguţ şi mic..cu numele Marian?
Încearcă Radu, Robert, Gabriel, Bogdan...

| kossU a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce are Marian?

| anonim_4396 a răspuns (pentru kossU):

Nimic, doar nu mai merge cu secolul ăsta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i pune numele Marian, am eu doi adulti in toata firea in familie carora le e rusine cu numele asta si prefera sa li se spuna dupa niste porecle laughing.

De ce are nevoie de un al doilea nume? Un nume la intamplare, ales de niste straini, doar asa, sa fie?
Daca nu are nicio semnificatie pentru voi, nu vad rostul lui.

Claudiu, Gabriel, Daniel, Eduard, Darius

| DovleacTurbat a răspuns:

Stefan

| Daniel9988 a răspuns:

Marian George Dedean suna foarte bine, mai ales ca George este un nume international, asa se numeste si stranepotul reginei Elisabeta.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Cel mai bine e sa aiba doar un nume.

| KanezuY a răspuns:

Dedean Prepeleac.

| danutz2006 a răspuns:

Dar... de ce sa ii pui 2 prenume?
In general oamenii aleg sa le puna copiilor 2 prenume in special atunci cand le place un nume, de exemplu Cezar, dar isi doresc sa aiba si un nume de sfant.
Daca tu ai ales deja numele de Marian care este sarbatorit in calendarul ortodox de Sf Maria, atunci de ce mai vrei unul? Doar asa ca sa spuna el cand o sa il intrebe lumea cum te cheama: pe mine ma cheama Marian, Stefan, Alexandru IXULESCU. Intrebarea va fi... Si cum ti se spune acasa? Raspuns : Marian. Aici povestea s-a incheiat. Atat la gradi, la scoala sau la munca toata lumea ii va spune Marian. Restul vor ramane doar prin acte si adrese de email unde se vor gasi unii destepti sa incurce prenumele pentru a ii face viata mai complicata.
Asta este doar parerea mea si pe acre te rog sa o ignori daca nu esti de acord.
O zi frumoasa.

| Andreeauta a răspuns:

Dedean Marian Florin
sau
Dedean Marian Ovidiu
sau
Dedean Marian Claudiu
Funda? happy big grin

| Deyne a răspuns:

Ianis Marian, Adelin Marian, Marius Marian, Robert, Claudiu, Constantin, Andrei, Razvan, Gabriel, Adrian, Madalin, Alin, Laurentiu, Liviu, Ionut, George, Rares, Alexandru, Cosmin, Valentin, Sorin, Florin, Eugen, Victor, Octavian, Lucian, Stefan, Ciprian, Dumitru, Mihai, Vlad, Sebastian, Daniel, Nicusor, Ovidiu, Cristian, Cornel, Ilie, Bogdan, Catalin, Dragos, Iulian. Cel mai frumos nume mi se pare Dedean Ianis Marian.

| MAIA18 a răspuns:

Marian Alexandru

| OanaDs a răspuns:

Costin Cosmin Iulian Florin Ionut George Vlad Flavius Daniel Gabriel Andrei Catalin Alexandru Lucian Cristi Emanuel Tudor Bogdan Dragos Liviu Laurentiu

| muntelezion a răspuns:

Dumitru. Corneliu. Laurentiu

| Rusen_Elena_1994 a răspuns:

Pe fratele meu il cheama Cosmin-Marian

| VodkaFan20 a răspuns:

Robert(Roby) sau Eduard-Marian. Sa fie intr-un ceas bun happy

| loveballet a răspuns:

Stefan, Mircea (asa il cheama pe fratele meu)

| Alleemax a răspuns:

Rares, Dominic Antonio Razvan Vlad