| Alexysa a întrebat:

Buna joc metin2steel si sunt saman.Cine imi poate spune cum fac seturi full anti war,sura, shaman si ninja?

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Este simplu.Deci fi atent dau ca exemplu un set war.La bonusuri 6/7 de la magazinul general(cele portocalii) pui in cazul de fata tarie si rezistenta impotriva razboinicilor.Asa pui pe toate itemele apoi faci bonusurile 1-5 care de obicei trebuie sa aiba arma caracterului si putin pv, in cazul de fata ar fi aparare sabie, aparare doua maini si semiom/pv dupa cum pica pe fiecare item.
La set sura pui la 6/7 tarie si rezistenta la sura si la bonusuri 1-5 pui sabie si magie(magie nu intra pe toate itemele)
La set ninja pui la 6/7 tarie si rezistenta impotriva ninja si la 1-5 pui aparare sabie si aparare sageti(pe armura poti sa pui piatra pitularii pentru ca te ajuta mult la sageti)
La set saman pui aparare si rez saman la 6/7 si la 1-5 pui aparare clopot, aparare evantai si pv/semi cat intra.
Semi si pv ar fi bine sa pui cel putin cand intra bine.
Te poti folosi de asemenea de scuturi speciale precum leu, dragon, tigru si vultur.Sa le faci +9 nu ai nevoie decat de 3-5 scoici fiecare(in caz ca esueaza dar de obicei 3)Acestea pica in v2, iar la bns 1-5 ar fi bine inteligenta, semi si imun la necunostinta daca prinzi dar este important.
La +9 aceste scuturi au automat bonusul:
1.Scut tigru-20% rezistenta impotriva atacului ninja
2.Scut vultur-20% rezistenta impotriva atacului razboinicilor.
3.Scut dragon-20% rezistenta impotriva atacului samanilor
4.Scut leu-20% rezistenta impotriva atacului sura
Sunt foarte importante aceste scuturi pentru ca la un atac care-ti ia 35k si care de obicei te omoara poti sa rezisti luandu-ti mai putin cu 20%

| RainmakerX a răspuns (pentru RainmakerX):

Daca nu te descurci cu bonusurile poti incerca switchbot made by unpublished.
Merge foarte bine si daca ai vreo nelamurire lasa id-ul tau de mess bafta!

| NaruToNR1 a răspuns:

Fa-ti set universal daca vrei sa ai de toate rasele big grin
daca nu stii cum sa-ti faci universal pui asa:
sansa de aparare war si ninja
sansa de aparare sura si shaman

Dar daca vrei sa iti faci full set orice rasa trebuie sa ai 4 seturi de accesorii.
pentru full war pui :
sansa de aparare war si tare impotriva war

pentru full sura pui
sansa de aparare sura si tare impotriva sura

pentru full ninja pui:
sansa de aparare ninja si tare impotriva ninja

pentru full shaman pui:
sansa de aparare shaman si tare shaman

Sper ca te-am ajutat big grin Funda pls? Bafta