| anonim_4396 a întrebat:

Buna mai am o intrebare...nu stiu de unde a aparut acest motor de cautare dar nu pot scapa de el..cand aprind calculatorul si deschid google chrome se deschide pagina asta„http://istart.webssearches.com/? type=hppp&ts=1405873737&from=amt&uid=HitachiXHTS545050A7 E380_TE854749D8Y19MD8Y19MX".
Am intrat la setari si am modificat cate ceva dar degeaba de fiecare data cant aprind calculatorul se modifica la loc. :((
http://prntscr.com/44kceg
asta apare de fiecare data cand aprind pc
http://prntscr.com/44ke8o
http://prntscr.com/44kew7
asa le modific dar degeaba :( stie cineva ce pot face?

PS:Va dau fundita daca ma ajutati

5 răspunsuri:
| AnimatedSignature a răspuns:

1. STERGE WEBSEARCHES DIN REGEDIT.
Intra in buton start > cauta regedit > dai pe HKEY_CURRENT_USER (mareste-l) > Software (mareste-l) si Cauta Websearches SAU isearch SAU ceva legat de el.

2. STERGE-L DIN UNINSTALL A PROGRAM
Cauta in butonul de start > UNINSTALL A PROGRAM > daca gasesti un program care nu-l stii, dezinstaleaza-l. (de exemplu flash-Enhancer, uita-te dupa iSearch, si dupa WebSearches).

3. STERGE-L DEFINITIV DIN CHROME.
(NU PREA RECOMAND DACA VREI SA PASTREZI CELELALTE DATE)
Intra in cele 3 linii de la Chrome, setari advansate si reseteaza Chrome (ATENTIE: PIERZI TOATE DATELE, INCLUSIV ISTORIA DE CAUTARE, SITE-URILE CARE LE-AI ACCESAT, PAROLELE, EXSTENSIILE).

4) UITA-TE PE DESKTOP.
Daca vezi ceva cu nume ciudat, foarte lung, sterge-l din prima.
Sau daca vezi iSearches, sau Websearches, sau altceva dubios.

6) IA-TI UN PROGRAM ANTI-MALWARE.
Recomand AdwCleaner.
Il descarci (e gratis) si dai un Scan.

| AnimatedSignature a răspuns (pentru AnimatedSignature):

Cand instalezi un program/joc nu mai da DOAR NEXT, NEXT, NEXT!
Trebuie sa citesti unele.
Si daca vezi de exemplu "Download... and make my default toolbar for Chrome" (sau browser) DEBIFEZI!

| AnimatedSignature a răspuns (pentru AnimatedSignature):

Mai am ceva de zis: Nu lua jocuri de pe CNET sau SOFTONIC, sau porcarii d-astea, ca d-asta ai asa. Bafta!

| g4mma a răspuns:

Ai incercat la Uninstall programs sa vezi daca apare cv de genu si acolo sau eventual de la extensii din browser?

| Racnem a răspuns (pentru g4mma):

Da am incercat si nu am gasit nimic.