| Rizer a întrebat:

Buna
Numai stiu ce sa mai fac ca imi cade parul de numai pot cand ma pieptan cad fire intregi lungi din radacina sau mai ales dupa ce fac baie si ma pieptan cade o gramada, numai stiu cu ce sa ma spal pentru ca am incercat si tot feluri de ceaiuri ba am luat si pastile REVALID am baut cam 2 cutii intregi si nu am simtit nimica dupa ele tot la fel imi cade, ma puteti ajuta cu ceva? macar un tratament naturist sa incerc sau ceva un sampon sau altfel de pastile ca numai stiu ce sa mai fac!
Va multemesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Frecționează pielea capului cu ulei de ricin combinat în mod egal cu ulei de măsline (30 de picături/frecție)
Îl lași să acționeze 2 ore după care te speli cu șampon vitaminizant (B5), un balsam fortifiant și o mască puternic hidratantă.
Consultă și un medic dermatolog.
Sănătate.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

La farmacie se gaseste un sampon Revalid...eu il folosesc de vreo lunathinking si da rezultate bune.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta cauza. Eu am avut urmatoarele simptome: caderea parului, stari de moleseala si zvagniri ale muschilor (mici)... lipsa de magneziu si calciu, am luat pastile si ma simt mult mai bine.
Incearca mai bine sa te duci la doctor sa iti faci analizele si sa ii explici simptomele.
Sanatate!