| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna seara, am cateva intrebari TPU.

1. Cate tipuri de autobuze exista? Adica ma refer marca asa cum exista masini cielo, logan, bmv, mercedes, honda, fierrari etc.
2. Cum e facuta toaleta in autobuze pentru cei care circula cu un autobuz? Unde se duc nevoile ce le faci ca banuiesc ca nu cad in strada.
3. Care e diferenta intre :

a ) Autobuz
b ) Autocar
c ) Trolebuz
d ) Troleu
e ) Microbuz
f ) Tramvai

?

4. Ce diferenta exista intre

a ) Trotinena
b ) Scuter
c ) Motoreta
d ) Mopad
e ) Motocicleta

?

5. Pe ce combustibil circula urmatoarele :

a ) Avioanele
b ) Barcile
c ) Vapoarele
d ) Submarinele
e ) Nave extraterstre da daca ma exista desigur eu nu cred ca mai sunt.

?

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Autobuze cu toaleta uau mai ești treaz sau încă visezi?

| andreearaspunde1 a răspuns (pentru Catrice):

Bai femeie eu am vazut asa ceva

| Catrice a răspuns (pentru andreearaspunde1):

Bine bai femeie.

| NotNamed a răspuns:

N-avem noi tehnologia sa cream nave extraterestre si tu ne intrebi pe ce combustibil functioneaza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine puneai intrebarea asta la Trivia/Amuzante.

| DascaluIoan a răspuns:

Nave extraterestre nu mai construim de vreo 50 de ani, sunt învechite și nimeni nu mai are chef să se plimbe de pe o planetă pe alta. Plus că cer ăștia la primărie impozit prea mare la ele.