| Laura12234 a întrebat:

Buna seara, am o intrebare intrebatoare happy: de fiecare data cand ma imbat(am 20 de ani apopo) fac numai prostii adica trimit mesaj in special crush-ului spunandu-i ca il iubesc sau cat de mult as vrea sa fim impreuna.Problema majora e ca a doua zi nu imi aduc aminte de nimic pentru ca beau mutl si amestec bauturile.Prietenele mele au incercat sa imi ascunda telefonul insa degeaba. Vreau neaparat sfaturi cum sa scap de acest obicei prost( si stiu ca leacul cel mai bun e sa nu mai beau dar sufar de depresie si na ma cufund in bautura). Multumescccccc :*

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă bei până nu mai știi de tine, rămâi repede fără ficat, și na, te îngroapă.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Oricum ne ingropam mai devreme sau mai tarziu, ce mai conteaza cand? Nu asta e problema, si nu ne-a intrebat sa ii zicem cum sa nu mai bea.

| sadrian46 a răspuns (pentru Mosotti):

Ce mai conteaza cand? Contează. Viața înseamnă supraviețuire, deci contează să dureze cât mai mult.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Depinde, nu e nevoie sa dureze neaparat cat mai mult, depinde de mai multi factori si de om cum vede treaba.
Unii prefera sa traiasca clipa in detrimentul duratei vietii, altii invers, e relativ.
Depinde si de calitatea vietii ca a vrei sa dureze cat mai mult, nu e asa simplu.

| Mosotti a răspuns:

Si daca ii dai mesaj ce? Doar nu ii dai in cap. Da-i mai departe daca vrei, ala oricum daca nu i-ar place, ti-ar da block, si automat se rezolva problema.
Fa ce simti ca nu se intampla nimic rau.

Iti aduci aminte si a doua zi, ca citesti mesajele pe care le-ai scris, e f simplu.

| LPCTSTR a răspuns:

Si daca stii care ti-e leacul, ce "sfaturi" iti imaginezi ca putem noi sa-ti dam?
Ai depresie? Psiholog, psihiatru, toate cele, dar sa constientizezi ca ascunzi depresia in spatele paharelor de alcool, deja e ipocrizie si suna ca te complaci cu situatia.

| Mosotti a răspuns (pentru LPCTSTR):

Stia si ea sa se duca la psiholog sau psihiatru, daca nu s-a dus, n-a dorit. Ea a intrebat cum sa scape de obiceiul sa nu-i mai scrie aluia, nu a intrebat cum sa nu bea, sau sa ii zicem noi ca nu e bine, ca aia stie si ea.
Dar am zis ca nu e problema ca ii scrie, ala daca se supara, ii da block si gata, daca nu ii da, inseamna ca si lui ii place.
Chiar daca nu o vrea, ii place sa i se zica cat de iubit e, altfel problema era rezolvata de mult.