| Morrígu a întrebat:

Bună seara.
Am o problemă mai delicată, dacă o pot numi așa.
În anul 2012 am vorbit cu un bărbat care locuia în Milano, Italia de la vârsta de 6 ani deși a fost născut în România de părinți români. Am ținut legătura o perioadă dar s-a întrerupt deoarece nu am mai reușit să dau de el. Nu a mai răspuns la telefon. Nu ne-am certat, nu am avut altfel de discuții decât cele obișnuite; de atunci nu mai știu nimic de el, sunt îngrijorat și nu pot fi liniștit. Vreau doar să știu dacă este în viață.
Nu îi știu adresa, îi știu doar numele complet.
Cum pot să aflu dacă acesta este în viață?
Și dacă ar fi să îl dau dispărut, cum ar trebui să procedez?
(P.S: nu mai are adresă de e-mail și nici Facebook)

Vă mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Ce te face sa crezi ca este disparut? adica poate omul a uitat sa zic asa cauta o ruda sau un prieten comun ca altfel nu ai cum.

| Morrígu explică (pentru EneCristian):

Se ocupa cu ceva nu prea moral. happy
Și mă gândesc să nu se fi întâmplat ceva din cauza asta.
Nu avem pe nimeni comun.