| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.
Am un frigider vechi arctic TIP 2124 (Volum Total 240l) Nu mai raceste frigiderul, trebuie sa ii fac o cursa inainte inapoi la rotita de la temostat pana se aude un tac. si Porneste, dupa un minut-doua se opreste si nu mai porneste.
Am bagat frigiderul n aparat de masurat si am depistat ca daca se opreste termostatul imi indica 0W si cand deschid usa se aprinde becul din frigider si imi indica 13-15W si cand umblu la termostat porneste frigiderul imi indica 1000 si ceva de W. Care ar fi problema. Releu de pornire sau termostatul?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Termostatul. Este destul de clar.

| Dascălu_Ovidiu_1973 a răspuns:

Du-l la reparat sau ia-ti unu nou