| tania13 a întrebat:

Stau in grecia si in cateva zile vin in romania.Am cartela vodafone in grecia si vrea sa imi spuneti daca as putea fara sa imi schimb cartela sa imi bag gredit si sa trimit sms in grecia. Daca nu pot sa fac asta ce cartela sa imi pun sa am cate mai multe sms si minute internationale?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie,exact!
Inainte sa pleci,daca nu ai syndesi,incarca-ti bine telefonul,captuseste-l cu euro,poti si vorbi si trimite sms.
Pe urma,in Romania, ia-ti o cartela Vodafone, eu Vodafone Romania am, si vad ca mi-au dat 20 de minute sa vorbesc cu prietenii in strainatate (din Romania). Bine,vei avea nevoie de doua telefoane,sau de unul cu doua cartele sim, altfel ramai pe cel grecesc pentru a putea vorbi linistita cu oricine din Grecia.A! Sa-ti activezi roaming-ul inainte sa pleci, ca altfel nu faci nimic!
Distractie placuta in tara!