| QueenStore a întrebat:

sunt o fata care se simte foarte singura. Am multii prieteni, dar nu ma pot integra între ei. Ei vorbesc numai prosii, prostii chiar foarte MARI, iar eu nu sunt genul acesta. Toti ma considera ciudata, dar eu chiar as vrea sa fiu ca ei dar nu reusesc deloc.
Plus ca prietena mea de banca o place aproape toata scoala (fete, nu va ganditi la prostii, si baieti deopotriva) si sunt foarte invidioasa avand in vedere faptul ca pe mine nu ma place nici macar un baiat. Parca sunt insuportabila. Ajutati-ma va rog!

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Asa se intampla la adolescenta,, fii fara grija ca o sa cresti!

| T0T a răspuns:

Adică vrei să te integrezi printre idioți și pentru asta vrei să devii și tu idioată. Ce pot zice, ești o cauză pierdută. Nu cred că meriți vreun sfat. Mai ales că văd că consideri prieteni niște oameni printre care nu te poți integra adică nu ai nicio idee despre relațiile interumane.

| OldSoul a răspuns:

Dap, si tot despre acele fete care sunt placute de toata lumea, se aude cel mai adesea ca-s tarfe, si majoritatea se comporta ca unele, spre deosebire de cele ce stau la locul lor.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

In primul rind, denaturezi notiunea de prieten. Cum poti fi prieten cu oameni cu care nu ai nimic in comun?
Apoi, nu te poti integra, pentru ca nu aveti aceeasi educatie. Pentru prietenie cauta tineri de aceeasi conditie si educatie ca si tine.
Pe cei de la scoala, poti sa-i suporti citiva ani. Ba chiar, ascultind de nevoie prostiile lor fara sa te implici, vei fi pregatita pentru ce te asteapta in viata adevarata de mai tirziu.
Se va gasi un baiat si pentru tine, mai bun decat cei ce te inconjoara. Lasa-i acum.

| ScarRz a răspuns:

Cauta.ti alta prietena/prieteni fara sa stie nimeni si incet incet te indepartezi de ei

| QueenStore explică:

Daca si pe ei ii dau la o parte, atunci voi ramane pierduta de tot, singura...Mulțumesc mult ToTnoT pentru niste cuvinte asa dragute

| Miki_Miki_1987 a răspuns:

Buna si eu ma simt singura, dacă vrei putem vb