| Ianna33 a întrebat:

Sunteti pro sau contra clonarii umane? Argumentati. happy

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Sunt contra...pentru ca ceea ce face d-zeu e sfantwinkingNu ceea ce fac alti prostiwinking

21 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Contra!
Voi nu va dati seama cum ar fi lumea cu mai multe de mine?rolling on the floor

| monyk a răspuns:

Buna, sunt contra pentru ca e interzis firii umane, un crestin adevarat s-ar impotrivi clonarii, nu se stie unde se poate ajunge cu astfel de experimente pe oameni si sincer e un mare pacat... daca s-ar clona oamenii sigur ar fi un haos total si sigur ar fi o multime de mutatii genetice si tot felul de probleme, stiinta a ajuns intr-un stagiu foarte avansat, dar sa clonezi oameni e prea de tot, stiu ca ar suna interesant, insa nu se stie la ce se poate ajunge...

| Arthur a răspuns:

Clonele nu au suflet!happysi de aici se inteleg multe...

| Arthur a răspuns:

@Raiden happy am urmarit niste documentare pe tema asta.chiar poti vedea sufletul, dar prin niste aparate specialehappy

| Victoria a răspuns:

Sunt contra. In primul rand, trebuie sa ne gandim la clona. Cum ar fi sa te stii unic, sa nu mai fie nimeni ca tine, sa nu ai propriu-zis o familie, sa fii diferit de toti ceilalti? Nu ti-ai gasi locul pe pamant, ai avea amintiri din viata anterioara, nu ai putea fi fericit. In al doilea rand, persoana care are o dublura isi pierde identitatea personala. Si toate acestea de ce, ca sa fie multumiti oamenii de stiinta?

| juniper a răspuns:

Pro, vreau si eu o sora geamana, ca doar sunt in zodia Gemeni rolling on the floor Si mai trebuie un eu ca sa fie complet.

| dragutza a răspuns:

Eu sunt pro! si stii de ce? pentru ca clonele mele ar merge la scoala in locul meu love struck, ar face lucrurile enervate, iar eu asa face numai ce-mi place! desigur ca daca nu fac ce vreau eu ce fel de clone ale mele mai sunt?happy

| St!L a răspuns:

Contra!
Si asa suntem 6, 3 miliardehee hee

| Raiden a răspuns:

Contra total, de ce sa ne clonam?! De ce sa fie doua persoane identice fizic? Cred ca nimanui nu i-ar conveni un alt "el" plimbandu-se de colo colo si daca vei avea o sotie/sot daca se indreagosteste de clona, ce-ati mai face astia prohee hee?

@BitterSweet, cum ne dam seama daca cineva are suflet? Ce-i sufletul de fapt? Putem vedea acest suflet sa stiu daca exista sau nu?

| deejayra a răspuns:

Clonare umana? povesti de adormit copii

| StaRmAgiC a răspuns:

Contra.....prefer sa raman unica

| Viuvi a răspuns:

Contra!
Dumnezeu ne-a dat unici de ce vrem noi sa schimbam asta?!

| deeea28 a răspuns:

Contra. Exact cum mai zicea cineva pe aici, dupa ce ca suntem multi, clonare ne mai trebuie. Si de altfel de ce sa fiu de 2 ori, nu-mi ajunge sa ma suport pe mine si cu mine sa ma suporte si altii, mai trebuie sa suporte si clona? Aaa, sa cloneze organe, poate, poate asa salveaza oameni bolnavi de inima, sau chestii de astea, dar omul cu totul nu, nu sunt de acord. Si de altfel oamenii mai trebuie sa si moara, ca altfel unde naiba am mai sta? Ca si pamantul cat o sa mai ne suporte si cat o sa ne mai poata hranii big grinwinking

| onofrei89 a răspuns:

Contra e o porcarie:-J iar daca s-ar face cu siguranta nu o sa fie in folosul nostru.

| laura_7620 a răspuns:

Am auzit ca fiecare dintre noi are o clona in alta parte a pamantului...ciudat,nu? Cum au vedetele clone cica asa avem si noi.

| Ianna33 explică:

Da...studiu de cazbig grin

| Nemesis_9263 a răspuns:

Sincer, mi-am dorit intotdeauna o clona pentru a ma vedea pe mine ca intr-o "oglinda vie", sa imi descopar defectele fizice si daca este posibil si cele etice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha Ha Ha laughing se face asa ceva?
Va dati seama ce fain ar fi sa va duceti la piata si sa "va vedeti" practic, fara sa priviti in oglinda? rolling on the floor
Si daca "merge"... va fi doar fizic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Studiu de cazlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra blin is contra... da nish nas puteti si va deferentiati

| cristinna a răspuns:

Pai...::contra:: vreau sa raman unica ^^^^^ big grin happy