| AleAlesia4q96 a întrebat:

Bună! Știe cineva o persoană/firmă de încredere pentru a face mici reparații casnice ( a schimba becuri, a schimba încuietori, a schimba un robinet; etc.) în orașul Pitești? De încredere mă refer atât la faptul ca se pricepe să lucreze bine, dar și la faptul ca acolo locuiește o persoana apropiata mie care este o femeie singură și căreia îi este teama sa îi intre oricine în casă. Dacă cunoașteți pe cineva va rog sa îmi lăsați nume și număr de telefon! Va mulțumesc mult!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca apelezi la o firma pentru asa ceva, ii vor manca o buna parte din pensie. Crezi ca merita?
Astea sunt chestii simple, cu schimbatul unui bec, incuietoare etc. Inteleg, ea nu poate. Dar nu are vreun vecin de incredere?

| ValentinMihai78 a răspuns:

Direcția de asistență socială și explică situa în care se află. Nu este o glumă, ceea ce vă scriu. Dar, prin intermediul direcției poate primi sprijin pentru nevoile personale.