| SpaD a întrebat:

BUNA TPU. Am o cateluse Ciobanesc German are 5 luni. Am luat-o de la vecinul meu. Este sef de politie si a zis ca este originala. Este cu fundul lasat. Numai ca la 5 luni cand este concentrata ridica doar o ureche complet una o ridica dar varful se lasa in jos. nu inteleg de ce. va rog frumos spuneti-mi daca stiti. DAu funda!

7 răspunsuri:
| Blackyjack a răspuns:

Ciobanesc german? Vai si eu am una, femela, 7 luni :* Ar trebui ca la 5 luni sa aiba ambele urechi ridicate. Ia-i pus cumva mana pe urechi cand era pui?

| Blackyjack a răspuns:

Ia stai! Deci sa inteleg ca arata cam asa?> http://static.eva.ro/......e0a57e.jpg

| SpaD explică (pentru Blackyjack):

Nu. sa iti explic. Ea cand vede ceva le ridica imediat. si latra face frumos imi place de ea. pe cea stanga nu o ridica complet. Adica putin din varful urechii este lasat in jos. sper ca intelegi

| SpaD explică (pentru Blackyjack):

Nuuu. Ea le ridica numai ca stanga. putin din varf nu ii sta drept in sus. de ce oare? Dau funda! big grin

| Blackyjack a răspuns (pentru SpaD):

Nu prea inteleg ce vrei sa zici, dar CRED ca e posibil sa isi revina. Totusi stiu o modalitate SIGURA care va dovedi daca este rasa pura (in cazul in care este rasa pura, isi va ridica urechile). Deci, catelusa ta are mustacioare lateral? ''PE OBRAZA SI SUB BĂRBIE'? Uita-te si vezi, daca are acele mustăţi nu trebuie sa iti mai faci griji big grin iar, daca vrei te poti documenta de la diferite canise :-p

| SpaD explică (pentru Blackyjack):

Sincer are si lateral si sub barbie mustacioare. si are multicele laughing.

| Blackyjack a răspuns (pentru SpaD):

Atunci, e de rasa! Nu iti mai fa griji! big grin