| GrigorieIonut a întrebat:

Am si eu o cateluse Ciobanesc German merge pe 6 luni. Dar este foarte naroada. nu prea ma asculta si vreau sa o fac sa asculte putin. Imi puteti acorda niste sfaturi va rog frumos?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Ai mai multa incredere in ea, incearca sa petreci mai mult timp cu cainele si cauta pe net sfaturi despre dresaj.Eu am invatat un maidanez curcit cu ciobanesc german cum sa dea laba si sa latre la comanda doar exploatand legatura creata intre noi. Sper ca am ajutat.Bafta!

2 răspunsuri:
| radu05 a răspuns:

E c-am tarziu pentru asta, dar poti sa ii dai o rasplata cand te asculta si sa o certi cand nu te asculta, asa e se va obisnui cu idea ca daca e cuminte va fi rasplatita

| CriStyaN988 a răspuns:

Totusi la 6 luni este foarte tarziu dar poti sa te mai informezi deaici http://www.eva.ro/......-5904.html sper ca ti-am fost de ajutor.