| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU..am o mare problema.
Conduceam linistita si la un moment dat mi-a facut semn cel din spate ca vrea sa ma depasasca.m-am stras frumos pe banda cealalta, dar cum era intuneric si ploua nu am vazut ca in mijlocul drumului era ditamai canalul si l-am luat din plin.am facut pana pe roata din spate.am pus roata de rezerva dar nu pot circula mult cu ea ca e dinaceia subtire.Nu cred ca mi s-a spart cauciucul,desi s-a desumflat, dar am strambat destul de urat janta.precizez ca janta este din aluminiu.nu am gasit vulcanizare deschisa azi, asa ca trebuie sa astept pana maine.intrebarea mea este daca se mai poate indrepta janta si cam cat o sa ma coste treaba asta,cu tot ce inseamna indreptat,pus cauciuc(tot ala daca mai e bun, ca asa parea)echilibrat si tot?

Răspuns Câştigător
| AndreiTudose a răspuns:

Depinde si unde repari janta. Am patit si eu asta sa iau o groapa si am strambat janta. M-am dus intr-un loc si cei de acolo au spus ca nu se mai poate face nimic, si trebuie sa imi iau alta. Am sunat pe cineva care mi-a recomandat alt loc unde o pot indrepta, si acolo in 20 de minute chiar si mai putin cred, au facut-o. Pe mine m-a costat indreptatul 35 de lei, si cu pus cauciuc echilibrat si umflat cu azot 25 lei. Acum fiecare vulcanizare are pretul ei. Dar daca spui ca ai cam strambato destul de urat, eu nu iti pot spune daca se mai poate face pentru ca nu sunt acolo sa vad ce e cu ea. Dar merita incercat. Pana la urma eu zic ca mai mult de 100 lei nu te va costa.

| Tinna666 a răspuns (pentru AndreiTudose):

Mersi mult pentru raspuns.am rezolvat problema si m-a costat 70 lei.
Din fericire nu am spart cauciucul, se desumflase din cauza jantei.acum e totul ok.

| AndreiTudose a răspuns (pentru Tinna666):

Cu mare placere.

5 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Cred ca se poate, nu stiu pretul, vreau doar sa spun ca tu n-ai treaba cu cel din spatele tau, mai ales daca erai aproape de viteza maxima legala(nu incurcai traficul).

Mie mi-a facut unu semn vineri sa trec pe prima banda, desi eu aveam 90 si inca nu iesisem din localitate si in 400 m prima banda disparea, trebuia sa trec din nou pe a doua, asa ca nu l-am lasat, desteptu a luat-o pe prima banda si m-a depasit, dar dupa surpriza a pus putina frana, poate, poate-l lovesc(se pare ca nu prea se grabea). Dupa a accelerat iar, m-am tinut dupa el si am scos mana pe geam sa traga pe dreapta si n-a vrut, nu inteleg ce a vrut de fapt laughing)

| Tinna666 a răspuns:

Nu incurcam traficul..depasisem cu mult viteza legala.dar daca am vazut ca e granbit omul am zis sa il las sa treaca.el saracul nu are vina, de vina sunt drumurile pentru care platim o droaie de bani.cred ca asta e si motivul pentru care mi s-a indoit janta,ca am intrat cu viteza destul de mare in acel canal, am tras cat am putut, cu roata din fata nu am intrat in el, dar cu aia din spate l-am luat urat de tot.
Am reusit sa repar janta, a costat 70 lei.
Si. De acum nu mai las pe nimenilaughing

| AndreiTudose a răspuns (pentru Tinna666):

Daca iti arat pe ce drum circul eu si altii sa ajungem in orasul Tecuci Jud. Galati o sa te sperii. In jur de 500 de metri sunt gropi si denivelari in asfalt pana aproape de intrare in oras. Nu ai cum sa mergi cu mai mult de 20. Nici la un cutremur de vreo 3-4 grade nu te balanseaza cum se balanseaza masina pe drumul respectiv.