| Mădă2016 a întrebat:

Am o singura intrebare laughing intreabrea care terorizeaza pe toate fetele in general laughing Cum sa ma imbrac in prima zi de liceu, specific ca sunt boboaca!? Liceul NU cere uniforma! Eu ma gandeam la camasuta alba/portocalie/roz cu o curelusa de 2-3 centimetri + blugi de culoare negri/albastru + botine cu platfoma de 5-8 centrimetri sau toc tot de 5-8 cm! Astept si parerile voastre laughing
Dau funda + vot

Răspuns Câştigător
| aria1996 a răspuns:

Pai daca tot vrei sa arati bine ar merge niste boine cu niste blugi strimti si daca vrei puneti camasa

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru aria1996):

Săru mîna da platformele sunt indicate, tocul cit mai inalt, iar dacpă te vor durea te descalti sub bancă?

| Mădă2016 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Măi vouă vi se pare tocul de 5 centimetri mare? :O Nu o sa port acele botine zi de zi laughing doar pe 15 septembrie si apoi mai rarut laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru aria1996):

Niste boine? Ce sint acelea boine?

| Mădă2016 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Acolo scrie botine straight face

16 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fetele simple sunt mai dragute.
Imbraca-te normal, ca e liceu, nu club.

| Mădă2016 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai ma imbrac normal straight face Ce ti se pare anormal la tinuta mea? laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mădă2016):

Nu cred ca ai nevoie de tocuri in prima zi big grin
Si nu stiu... O camasa poate fi normala, dar cand ai spus portocalie/roz si cu curelusa, mie imi suna a tinuta de club, ca am vazut multe fete asa in club big grin
Acum nu stiu exact la ce haine te-ai gandit tu, si cum arata cu tine... Cheama o prietena si sfatuieste-te cu ea happy

| Mădă2016 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

laughing Eu am spus aici culorile pe care era camasa in vitrina magazinului laughing Ce prietena? laughing Habar nu am unde e, ce face? laughing Nu am mai vorbit de mult fata in fata doar pe facebook acum 5 zile laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mădă2016):

Pai cum asa, ai tendinte sa fii sedentara? laughing
Vin eu sa-mi dau cu parerea, daca ma primesti smug

Răspuns utilizator avertizat
| Miruna68grumy a răspuns:

Nu trebuie sa te imbraci cu prea multe articole de diferite culori. Oricum ai grija ce impresie faci profilor si colegilor daca este prima zi de scoala.Cel mai bine este ceva simplu o camasa, fusta, pantaloni. Sa te simti bien si evita tocurile, daca nu, poate vei face o impresie de pitipoanca, am patit-o sad

| aria1996 a răspuns (pentru Miruna68grumy):

Eu nu cred ca daca iti pui tocuri esti pitipoanca serios acum straight face

| Miruna68grumy a răspuns (pentru aria1996):

Nu dar de exemplu cum am trecut in clasa a 5-a colegii si-au facut o parere despre mine ca sunt intepata ca de ce vin cu tocuri in prima zi, ca sunt cu nasul pe sus desi nu este asa sad

| aria1996 a răspuns (pentru Miruna68grumy):

Hmmm thinking in primul rand de multe ori sa nu iti pese de ceea ce zice lumea, poate arati prea bine si ei sunt invidiosi etc. oricum daca are tocul mic e ok. oricum sa nu te iti pui o camasa care sa iasa prea mult in evidenta si asa o sa fie totul ok happy

| Mădă2016 explică (pentru Miruna68grumy):

Miruna in clasa a5a cu tocuri laughing? E normal ca au reactionat asa laughing La mine e prima zi de liceu laughing

| Miruna68grumy a răspuns (pentru Mădă2016):

Aaaaa pai eu credeam ca treci in clasa a 5 a stii ar trebui sa mentionezi :p Si nu erau chiar tocuri mari erau de vreo 2-3 cm dar iti dai seama ca detaliile se observa