| cflorin11 a întrebat:

as vrea sa stiu de la utilizatorii telefoanelor android daca updateul sistemului android se poate face fara cartela sim in telefon. detin un telefon Motorola moto g 4g prima varianta cea cu ecran de 4, 5 inch si am auzit ca majoritatea detinatorilor al acestui tip de telefon au primit deja lollipop din ianuarie insa eu am varianta 4.4.4 am incercat sa fac update si imi spune ca sistemul de operare este ultima versiune. rog posesorii de moto g sa ma ajute. garantat fundita

1 răspuns:
| iVlad27 a răspuns:

Salut.
Da,se poate atata timp cat ai access la net, la unele telefoane cum este Asus rog 5 e obligatoriu wi fi pentru update dar in general merge si cu date mobile.
Daca nu poti face update-ul automat incearca manual din setari.

O zi frumoasa