| lolita147 a întrebat:

TPU! Astazi a fost prima zi de liceu, in clasa a 9-a. Profesorii sunt de treaba, chiar mi-au placut, dar nu ma pot intelege cu ceilalti colegi. Eu am 13 ani, pe cand ei au 15, ba chiar 16. Fetele se uita numai dupa baieti, si cand NU fac asta, sunt cu ochii in IPhone 6 si nu le pasa de altceva. Baietii sunt niste copii fitosi, de bani gata.
Cum sa ma integrez in colectiv? Am o fire foarte copilaroasa. Si prin asta incerc sa spun ca eu inca ma joc cu jucariile.
Plus ca majoritatea colegilor se cunosteau deja intre ei si isi formasera grupulete. Chiar nu sunt genul de persoana timida si retrasa, si mi-as face bucuroasa prieteni, daca am avea interese comune.
Cum se integreaza un copil intr-un colectiv de adolescenti?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Dă-le o șansă, ar putea sa te surprinda. Dincolo de IPhon-uri au si ei un suflet. Deci, pur si simplu fa cunostinta cu ei, iar mai apoi povestiți si voi despre ceva. Succes! happy
PS: De curiozitate, cum de ai fost data așa repede la școală?

| lolita147 explică (pentru justanotheruser99):

Mersi, o sa incerc sa mai vorbesc cu ei! Daca nu putem fi prieteni, macar colegi buni sa fim. Si, la intrbarea ta: pur si simplu nu mi-a placut la gradinita, si mama m-a dat la scoala de la 5 ani, nu de la 7 x.x

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Te adaptezi, ai sansa sa intri intr-un grup fara sa pari o ciudata acum ca a inceput scoala, pur si simplu stai si tu pe langa ei si vorbeste, o sa va imprieteniti voi.

| justanotheruser99 a răspuns:

Ce drăguț... Si eu am avut un coleg care a fost dat de la 5 ani la școală. Era chiar simpatic happy