| anonim_4396 a întrebat:

Cam ce credeți că va fi la proba orală a limbii române (la BAC)?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se vor axa pe gramatica clasa 5-8 muulta gramatica, crede-ma asa ca repeta in primul rand gramatica si nu uita sa citesti cat mai multe carti pentru ca vei avea nevoie succeswinking

| morecoffee a răspuns (pentru anonim_4396):

Ne va da vreun text argumentativ? adică asta bănuiesc eu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba da..tot e posibil dar sunt 99 % sigura ca nu va da..in primul rand gramatica asta asteapta ei big grin succeswinking

| morecoffee a răspuns (pentru anonim_4396):

Bineînțeles, gramatica e cea mai importantă până la urmă. Succes și ție! (dacă dai BAC-ul anul aceasta)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merci da nici clasa 10-cea nu s rolling on the floor am o groaza de prieteni si de aia stiu happy

| morecoffee a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci succes la școală; D și la BAC de acum... haha

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt nu stii nimic. Se va da un text, o afirmatie si niste cerinte. Or sa te puna sa citesti textul, sa spui de ce tip este si sa il comentezi. Cine te-a mintit pe tine ca se da gramatica? Poate ar fi o idee buna sa te interesezi inainte sa dezinformezi.

| morecoffee a răspuns (pentru AFR81):

Tocmai ce m-am uitat la niște modele pe internet de anul trecut, și a fost exact cum spui... le-a dat un text, cu două întrebări, la prima sunt trei sub-puncte, iar la a doua întrebare este să ne scriem opinia despre ceva

| AFR81 a răspuns (pentru morecoffee):

Pai asa si este, in niciun caz intrebari din gramatica laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragule nimeni nu m-a mintit! Eu am prieteni si rude care au dat Bacu' si sunt in diferite scoli si s-au axat foarte mult pe gramatica. Daca vei citi raspunsul meu de mai sus vei vedea ca am scris ca totul e posibil sa ii dea text argumentativ etc dar eu i-am spus din experienta prietinilor si rudelor mele. Plus profesorii in fiecatlre an ne arata si ne spun modele pe care cei de-a 12 o raspund sau le scriu. Deci ei ne povestesc ai amanuntit decat stii tu. Succeswinking

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu dau BAC-ul vara asta. Te contrazici cu mine? Crezi ca nu stiu despre ce vorbesc?

| ubox7007 a răspuns:

Prapad laughing