| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Când cineva iti ia ceva, si tu sti cine este, dar iti dai seama ca acel lucru luat este atunci când persoana este deja plecata. Ce ati face? Si acel cineva sa fie cunoscut.
Seara sa fie momentul intr-o scoala profesionala au liceala cu programul dupa-miaza.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pai e vorba de furt, si nu e deloc normal sa existe asa ceva, eu daca as fi in aceasta postura de victima as actiona in functie de cine e "hotul" adic imi e prieten sau daca poate chiar are nevoie de acel lucru mai mult decat mine, sau daca e ala care l-a luat doar pentru ca nu are bani de tigari, in primele 2 situati probabil as trece cu vederea, daca nu e ceva foarte scump, sau daca ar fi ceva foarte scump sau cu valoare sentimentala pentru mine i-as explica in privat situatia si l-as ruga sa-mi inapoieze bunul, in schimb daca e ultima varianta, deja l-as reclama, in cazul tau cum ar fi la director/diriginte/politie.
Si nu uita, daca azi ii dai un deget, maine iti ia toata mana.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

E un card de memorie de 4 GB, si am poze personale.

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e ceva foarte scump, insa ai putea vorbi cu respectivul sa-t-il inapoieze, sau cel putin datele depe el.

4 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Bănuiesc că ție ți-a furat cineva gramatica.
Și dacă știi cine este, te duci după el și-i rupi capul. Mare chestie.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Il pun sub urmarire pentru furt, simplu