| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun film pe care l-ați văzut? happy
Dacă vreți puteți să îmi povestiti pe scurt și despre ce este vorba in film.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Strãlucirea eternã a mintii neprihanite "Eternal Sunshine of the Spotless Mind" este vorba despre un cuplu care fiecare partener si-a sterg memoria, cu ajutorul unui aparat si incearcã sa isi aminteasca de ei pe parcursul filmului. Este mult mai complex de atât, dar nu zic aflã tu. :)
https://www.youtube.com/watch?v=hZdl2FFp0eA

E filmul preferat al meu de drama, nu stiu ce gen iti place... mai e putin si SF, psihologic, filozofic daca iti plac genul asta de filme.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Realitatea e cel mai bun film care il vedem si il traim.

| Pricked a răspuns:

Pan's labyrinth
E un fel de drama istorico-fantastica cu tenta gore si e mega ultra geniala, in sensul ca pare extrem de realista in ciuda faptului ca are o tematica ce tine de fantasy. Si nu-ti voi da detalii din actiunea filmului, ca poare intentionezi sa-l vezi.

| RAY a răspuns:

Cel mai lacrimogen film pentru mine a fost unul coreea de sud https://www.cinemagia.ro/......ber-20707/

e o poveste interesanta, te invit sa il vezi, o poveste de dragoste despre cum iubirea poate invinge multe, e frumos

uite si mai multe filme

Shutter Island (2010) Constantine (2005) Saw 1408 Resident Evil The Others Orphan Drag Me to Hell House of Wax Mirrors Silent Hill A Nightmare on Elm Street Case 39 (2009) The Ring Two (2005) Mama (2013) Secret Window (2004) Warm Bodies (2013) Blade (1998) The Grudge (2004) The Last House on the Left (2009) Friday the 13th (2009) The Box (2009) The Uninvited (2009 Thir13en Ghosts Trick 'r Treat Gothika (2003) Dawn of the Dead (2004) Cube (1997) The Amityville Horror (2005) Dead Silence (2007) Jeepers Creepers (2001) 28 Days Later... (2002) Sinister (2012) Hide and Seek (2005) Stoker (2013) Freddy vs. Jason (2003) Shutter (2008) Annabelle (2014) I Spit on Your Grave (2010) Triangle (2009) The Possession (2012) Jeepers Creepers 2 (2003) Untraceable (2008) Jessabelle (2014 Let Me In (2010) Planet Terror (2007) Fragile (2006) A Haunted House (2013) Mirrors 2 (2010) Insidious: Chapter 3 (2015) Horns (2013) 6 Souls (2010) Poltergeist (1982) Martyrs (2008) Grave Encounters (2011) The Fly (1986) Død snø (2009) The Awakening (2011) The Cave (2005) Cannibal Holocaust (1980) Friday the 13th (1980) Los ojos de Julia (2010) The Resident (2010) Desu nôto (2006)1.The Mentalist
2.Supernatural
3. White Collar
4.Chuck
5.Suits
6.Dexter
7.Spartacus
8.Prison Break
9.Two and a Half Man
10.The Client list
11.Anger Management
12.Baby Daddy
13.Breaking Bad
14.Ghost Whisperer
15, The Grimm

| OldSoul a răspuns:

Am vazut multe filme care mi-au placut, acum nu am unul in minte, insa astazi am vazut o comedie, care mi-a starnit cateva hohote de ras.
Iti atasez un link in cazul in care ti-am starnit curiozitatea:
http://www.filmeonline.biz/the-week-of-o-saptamana-de-groaza-2018.html

| LPCTSTR a răspuns:

Baiatul in pijamale vargate, este cel mai bun film pe care l-am vazut. Actiunea se plaseaza in timpul celui de-al Doilea Razboi Mondial, si se invarte in jurul unei familii a carui tata are un grad mare (el in secret era comandantul unui lagar de concentrare). Odata promovat, este obligat sa se mute cu familia langa acel lagar.
Familia are 2 copii, un baiat pe nume Bruno si o fata(nu ii mai stiu numele). Pe langa toate ocaziile de a explora, Bruno este tentat de o usa care ducea spre spatele casei (iar lagarul era departe si ascuns de o padure fix in spatele casei).
Curiozitatea lui Bruno il indruma fix spre lagar, unde este oprit de un gard din sarma ghimpata. Insa langa gard, ascuns de niste stalpi rupti, sedea un copil (evreu (fiindca Hitler si evreii)). Bruno isi creaza cu el o legatura de prietenie si vrea sa experimenteze si el traiul de acolo (Bruno nu stia ca acela este un lagar)...
Actiunea degenereaza atunci cand fuge de acasa pe ascuns iar parintii observa ca Bruno lipseste. Bruno a lasat indicii din pura nestiinta iar parintii afla ca a plecat spre lagar.
Nenorocul lui Bruno a fost ca in acea zi, la lagar se pregatea exterminarea evreilor ce nu mai puteau munci (adica toti din lagar), spunandu-li-se ca vor face o baie la comun.
Au dat hainele jos iar dintr-o data luminile se sting si...
Imi cer scuze, trebuie sa vizionezi filmul pentru a vedea finalul.

| immaBeast a răspuns (pentru LPCTSTR):

Au dat hainele jos iar dintr-o data luminile se sting si...Bruno este ucis impreuna cu ceilalti evrei din camera de gazare!

Booom, am dat cel mai mare spoiler, uraste-ma pentru asta, MUAHAHAHAHAAAAHAA!

| LPCTSTR a răspuns (pentru immaBeast):

Nu draga, iti urez drum bun spre frizerie.

| immaBeast a răspuns (pentru LPCTSTR):

Amuzant ca amuzant, dar folositor si inteligent de ce?
Se pare ca nu sunt singura persoana modesta de pe site-ul asta. laughing

| LPCTSTR a răspuns (pentru immaBeast):

Mai, daca aveai "intelepciunea" necesara, poate ti-ai fi dat seama.
Amuzant n-ai fost deloc (in cazul in care ai fi vrut sa stii).

| syd a răspuns:

Nu am un film preferat. uita-te la birdman, asta e primul ce mi-a venit in minte acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Predestination. Un film cu Ethan Hawke. Un agent secret calatoreste in timp pentru a opri un atentat. Este un film foarte ciudat si greu de inteles, trebuie vazut cel putin de doua ori sa intelegi ceva happy Shutter island este un film tot la fel de captivant si greu de inteles. Merita vazute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greu de ales unul, dar filmul ăsta e fabulos. :)
https://www.cinemagia.ro/filme/sibiriada-17684/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-ai uitat la film thinking