| anonim_4396 a întrebat:

Deci, m-am gandit sa imi fac primul(si ultimul) meu tatuaj, vreau ceva sugestii. Precizez ca nu vreau ceva mare si nici flori/pasari/fetele cuiva. Lasati si voi un link catre o poza sau ceva, mersii >big grin

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Uhm, vrei sa-ti faci un tatuaj pe care-l porti toata viata, dar vrei sa fie ales de altii... Ciudat asta.
Ce o sa faci daca te intreaba cineva ce reprezinta? O sa te uiti la el si o sa spui ca nimic?

| MaybeJustMe a răspuns (pentru OldSoul):

Uhm, am precizat "niste sugestii", nu am spus "omule alege-mi tatuajul pentru ca nu am personalitate si nu pot sa aleg pentru mine nici macar ce sa port", voiam sa vad ce modele imi dau altii pentru ca eu m-am uitat deja la sute de tatuaje. Daca vii cu raspunsuri de astea e ca si cum ai veni cu nimic la intrebarea adresata, esti total pe langa. Daca eram la alta rubrica ci nu la cea de conversatii aveai si raport pentru raspuns total inutil care nu are rost sa se ia in calcul pentru "campionul zilei".

| OldSoul a răspuns (pentru MaybeJustMe):

Pai ar trebui cel putin sa fi precizat ce ti-ar place, o idee sa ne facem si noi despre ce vrei, ce poveste vrei sa spuna, poate vrei un citat, poate vrei un copac, idei sunt, dar daca nu spui nimic concret despre asteptarile tale nu te poti astepta ca toti sa-ti raspunda pe placul tau.
Si nu-ti face probleme, nu raspund pentru distinctii.
Daca pot sa ajut pe cineva cu un raspuns bine, daca nu aia e, si chiar daca dau raspunsuri dure uneori, imi asum asta, mai bine un raspuns dur care poate te trezeste la realitate, decat un raspuns siropos care sa fie exact ce doresti iar pe viitor sa regreti ca l-ai ascultat. Si aici ma refer in general, nu am nimic cu tine, pur si simplu nu o sa fiu un prefacut sa fac pe dragutul sperand la o amarata de distinctie care oricum nu ma ajuta cu nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adesea ma intreb daca esti fata sau baiat, deci? big grinlaughing
In orice caz, ai putea sa intri pe pinterest si sa cauti un model care sa-ti placa. Degeaba iti dau eu tatuaje care-mi plac mie daca n-au nici-o legatura cu tine.