| AntoniaOrman a întrebat:

Saptamana viitoare voi canta la un spectacol din oras.Va fi prima oara cand sunt pe o scena cu public larg.Intrebarea mea este:Cum as putea sa imi controlez emotiile? Mor de emotii si mi-e frica ca nu o sa imi iasa bine din cauza emotiilor.

Răspuns Câştigător
| zickuo a răspuns:

Bun, fi atenta. Nu am sa te mint sa iti spun :,, Fi tu insati. etc etc. prostii!''
Faxa e simpla, daca esti la inceput, orice dar ORICE ai face inainte de SPECTACOL, NU va avea nici un efect. Cand vei pasi pe scena, te vor cuprinde emotiile. Eu am prezentat cateva articole in fata clase la liceu, si aveam f. mari emotii desi sunt colegi de-ai mei.

Gandeste-te in felu' urmator. NU ai nimic de pierdut! Daca ai emotii, pur si simplu vei gresi.
Cand te vei uita la public, vei avea impresia ca ei spun chestii gen :,, Ce-i cu asta, nu are ce face acasa?''. Dar NU, ei se vor uita la tine, nu cu dispret, ci cu admiratie...
Repet, la inceput e greu, orice ai face.
Dar, NU ai nimic de pierdut. Fi relaxata, si fa-i sa tremure ei de la intensitatea vocii tale! big grin
Eu am prezentat de 2 ori subiecte la scoala. Si a doua ora ( in alta zi ), s-a simtit categoric schimbarea, nu mai aveam APROAPE deloc emotii. Daca as mai prezenta odata, cred ca as putea sa fac glume etc etc.
Doar relaxeaza-te, gandeste-te ca e un simplu spectacol...
In fine, as putea sa te motivez toata seara.