| anonim_4396 a întrebat:

știe cineva ce înseamnă când maltratezi și omori animale in vis?
A visat că am omorât o căprioară, iepuri, câini și hamsteri.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Refulezi in vis ceea ce ai face in realitate

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unii omoară oameni în vis. Sunt descărcări ale tensiunilor nervoase. Visele sunt vise, nu realitate.

| anonimg a răspuns:

Visele sunt stari de aduceri aminte; subconstientul isi "aduce aminte" de ceea ce s-a petrecut in constient. Si in constient se pot petrece multe: vizionari, ganduri, amintiri, etc.
Ca si in constient, si in subconstient putem avea control sau nu asupra lucrurilor.
Cand o sa ajung in cer cred ca aceasta o sa fie prima -sau printre primele intrebari: ce sunt visele si de ce le avem?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Înseamnă că ești un om nașpa.

| oglindasultanului a răspuns:

Furia ta asupra (cauta semnificatia fiecarui animal),

| Digikey a răspuns:

Inseamna ca ai inceput sa faci putina ordine in viata sa sa renunti la unele obiceiuri si defecte.

| morfeo a răspuns:

Moartea poate sa insemne si un nou inceput, poate o sa faci ceva nou.

| Nume6 a răspuns:

Nu înseamnă nimic. E doar un vis.