| SalvatoreLeon a întrebat:

am niste intrebari mai ciudate findca sunt curios laughing Ce pedepse sunt in Romania daca omori animale de ex caini,pisici,iepuri, pasari, sobolani si altele Si ce pedeapsa e daca faci asta din greseala sau intentionat? Funda pentru cel mai corect raspuns MS!

Răspuns Câştigător
| nicusor19 a răspuns:

Nu iti face griji... daca ai omorat vreun animal te va judeca cineva, iar judecata lui e dreapta si vei primi pedeapsa cuvenitahappy din pacate legea in Romania, din cate stiu eu nu prevede sanctiuni pentru astfel de fapte.Dar cum am mai spus, are cine sa te judece

6 răspunsuri:
| lumy4u a răspuns:

Te leaga de un copac, iti scoate ochii si iti taie p*l*...asta meriti daca omori un animal

| SalvatoreLeon explică:

Aha am inteles si presupun ca daca il mai si arunci undeva unde sa nu se gaseasca nu sta nimeni sa caute...

| CristiAndrei a răspuns:

In Romania niciuna

| unubunnnn a răspuns:

O sa... ajungi la inchisoare pentru 3 ani+amenda 2 milioane

| w3iR a răspuns:

Du-te frate la spital! esti nebun! sigur ai omorat un animal si acum vrei sa afli ce pedeapsa o sa primesti!

| SalvatoreLeon explică (pentru w3iR):

No curiozitate ca stiu cat se primeste pentru furt pentru talharie pentru aia pentru aia dar pentru animale nu zice nimeni nimic si ele trebuie sa aiba un drept