| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, va rog sa imi dati exemplu de materie/disciplina/obiect predat in scoala.
Va rog sa expliati de ce o considerati inutila /nefolositoare.

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Religia este bagata cu forta in programa copiiilor desi majoritatea nu sunt la o varsta la care sa inteleaga exact ceea ce li se preda, nu mai zif ca sunt copii care au alta religie si trebuie sa stea sa faca orea aceea cu toti colegii lui. Nu te invata nimic care sa te ajute in viata, nu ajuta la dezvoltarea copiiilor ( sunt extreeem de multe povesti prin acele manuale care instiga la ura, la frica etc., lucruri cu care nu ar trebui sa creasca un copil).

| Celcestietot a răspuns (pentru Aasdfghj):

Bună. Nu ai dreptate, cel puțin de la a doua propoziție.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Celcestietot):

Omul a cerut parerea. Poti sa ti-o exprimi linistit si fara sa le comentezi altora despre propria lor parere. happy

| Celcestietot a răspuns (pentru Aasdfghj):

Dacă așa dorești, ok happy.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu toate ca nu mi-a placut scoala, si sunt ateu, nici macar religia nu mi s-a parut inutila.
Fiecare materie are un rost, si toate contribuie la cultura noastra generala.

| Celcestietot a răspuns:

Bună. Nu materiile sunt problema, ci fie profesorii care o distrug din anumite puncte de vedere sau de ce nu și viziunea elevilor.