| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Vad atatea fete vopsite cu culori care imi plac mult.Chiar se strica parul asa mult vopsindul? Chiar iti cade? Chiar sunt atatea dezavantaje? Adica am mai vazut si fete cu parul hidratat si erau tot vopsite.Nu m-am vopsit niciodata pana acum insa sunt genul de persoana care si-ar face in fiecare saptamana cate o schimbare de look.Va rog fetelor care va vopsiti spuneti-mi cum il ingrijiti si cat de des il revopsiti, daca merita vopsitulwinking.Dau fundawinking.

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Vopsitul parului duce la pierderea luciului natural. Va fi aspru și tern după mai multe vopsiri. Apoi dacă vrei să păstrezi culoarea trebuie sa vopsești lunar rădăcinile pentru că arată urat când crește și se vede culoarea naturala la rădăcina.
Da. Cade destul de mult par la vopsire.
Nu știu câți ani ai dar te sfătuiesc să nu incepi sa te vopsești dacă nu ai neapărat nevoie. Prin nevoie înțeleg că ai foarte multe fire albe care arată urat. Va veni și vremea aceea. Nu o fa sa vina mai repede decât trebuie!

1 răspuns:
| ovidiu123432 a răspuns:

Nu sunt fata dar totusi stiu ca daca iti vopsesti parul o sa-ti cada. o sa se roada gen. o sa ai mai multe dezavantaje, deci, eu iti recomand sa-l lasi natural happy.