| Irina4Ali a întrebat:

Bună! Vi s-a întâmplat vreodată să visați cu cineva într-o seară iar fix a doua zi aceea persoană să vă scrie? Sau să vă gândiți la o persoană precum: "oare ce mai face?" Iar după să o întâlniți random. Am mai pățit să vreau să scriu cuiva cu care nu mai vorbisem de ceva timp și mă gândeam că totuși mai bine să nu îi scriu ca să nu deranjez, iar la scurt timp să imi scrie persoană respectivă. Ce ziceți, sunt chestii telepatice? Gen ne gândim fix în acel momentul unii la alții sau pur și simplu niște coincidențe banale?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Banale coincidente

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Da. 3. Da, telepatice.

| dullcat a răspuns:

Buna.Imi pare rau dar eu nu cred deloc ca exista asa ceva, ci e doar o coincidenta fericita pentru tine.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e telepatie, ci sunt doar niste coincidente, pentru că așa mai pățeam și eu și erau zile când nu se întâmpla nimic când mă gândeam la alte persoane, dar erau și zile când îmi scriau sau mă întâlneam cu ele.
Deci da

| Celdrept a răspuns:

Am blestemat de 2 ori pe cineva și a doua zi am auzit că unuia i-a murit bunica, pe ăla nu l-am blestemat personal ci doar am blestemat pe cine mă bârfește și denigrează și a doua zi îl văd în zona și îmi spune că îi decedase bunica, apoi am blestemat o persoana că m-a tratat cu dispreț și i-a murit fostul soț după 2 zile, am mai blestemat pe cineva și a făcut accident de mașină, nu știu dacă sunt coincidente sau nu dar chiar s-a întâmplat.ce relatez aici!
Am zis sa blestem decât să îi bat, că eu când bat pe cineva se lasă cu reanimare.

| Celdrept a răspuns (pentru Celdrept):

Cu visele mi s-a întâmplat.de multe ori, se spune când visezi pe cineva că acea persoană se gândește la tine.