| Cynthia03 a întrebat:

voiam sa stiu daca temele de vacanta sunt legale, din cate imi amintesc a fost strict interzis de lege.

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Te doare mana sa faci teme? Nu sunt interzise si nu vor fi niciodata interzise.

| Cynthia03 explică (pentru GdX):

Nu ma doare mana, nu mai sunt la scoala.M-am interesat pentru sora mea care in vanacta de vara a primit la Lb romana 7 carti de citit+ de facut rezumat si un caiet plin cu exercitii, care imi pare foarte mult vacanta e pentru relaxare nu pentru teme.

| GdX a răspuns (pentru Cynthia03):

Mda...a primit cam mult.

| neutrino a răspuns:

Nu poate nimeni de la scoala sa te pedepseasca legal ca nu ti-ai facut temele de vacanta, chiar daca ele sunt insa de mare folos, daca nu se exagereaza cu ele.

| RainmakerX a răspuns:

S-a vorbit ceva in ultimul timp despre "temele prea multe" dar nu a fost vorba sa le interzica.

"Din pacate" tot trebuie sa-ti faci temele.