| stelouze a întrebat:

Buna TPU vroiam sa va intreb daca temele de vacanta sunt legale pentru ca incepe scoala si vreau sa stiu daca le fac sau nu raps urgent va rog:*

15 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna happy
Nu se poate spune ca temele de vacanta sunt obligatorii prin lege, ci depinde doar de profesor.
Cel mai bine ar fi sa le faci, pentru ca vei fi mai apreciat(a)!

Apache
| Apache a răspuns:

Uau acum si temele sunt ilegale!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Tu ai asteptat cu temele de vacanta nefacute pana in ultima seara, ca sa ne intrebi pe noi? Wow!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În mod normal, temele de vacanţă sunt strict interzise prin Legea Învăţământului dar cine să respecte?!
Oricum, eu nu le-am făcut niciodată şi uite c-am ajuns până în anul II de facultate şi am făcut exact ce-am vrut eu.
Depinde mult de cât ai în cap. Cu cât ai mai puţin, cu atât trebuie să lucrezi mai mult.
Salut!

| rosto a răspuns:

Am trait sa o aud si pe asta! rolling on the floor Da, sunt perfect legale temele pe vacanta.

| Minks a răspuns:

Sunt legale. Fiecare profesor decide daca da teme pentru vacanta.

| Gândac a răspuns:

Salut!
Asta depinde de profesorul /invatatorul pe care il ai worried.
Normal da, sunt obligatorii temele de vacanta.
Altfel nu vi le mai dadea worried
Eu zic sa te apuci sa faci macar cateva, desi e cam tarziu.
Dar nu cred totusi ca iti poate da note mici pentru ca nu ai facut temele de vacanta.
Bafta la teme si succes la scoala!

| Christina a răspuns:

Scumpa, sunt legalebatting eyelashes! Succes si bafta la scoala! happy

| piciuk a răspuns:

Sunt legale si sa stii ca temele alea nu sunt date asa ca ii vine profului sa iti dea ditamai tema pe vacanta. in felul asta nu uiti peste vacanta ceea ce ai facut la scoala.

| stefanel11 a răspuns:

Fa-le chiar daca sunt ilegale...profii nu inteleg ca pentru noi este greu sa facem teme in vacante.nu ai ce sa le faci. Nu poti sa ii dai in judecata ca ti-au dat teme in vacantawinking

| Ğίααα a răspuns:

rolling on the floor

Lol. normal ca sunt legale. Si chiar de n`ar fi, e bine sa lucrezi cateva exercitii ca sa nu te duci ca v**a laughing. Bye

| JustMeYl3 a răspuns:

Daca nu ar fi legale, de ce le-ar mai da? rolling on the floor

| Eu_5933 a răspuns:

Sunt perfect legale. Ti-ai lasat toate temele pe ultima zi? E deja 19:11.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate temele de vacanta sunt legale si obligatorii da nu prea m-am chinuit big grin.(nu da fundita daca nu vrei)

| xxluvpuppyxx a răspuns:

rolling on the floordin pacate da dar depinde de profesor...