| Roberta10 a întrebat:

Buna,
Vroiam sa impartasesc cu voi urmatoarea situatie in care ma aflu in acest moment si imi doresc sa primes sfaturi in legatura cu aceasta sau daca ati trecut prin asa ceva sa-mi spuneti si mie cum a fost.
Eu, in prezent sunt cu un baiat de 3 ani. Relatia noastra a inceput ciudat. M-am pus cu el ca sa-i arat fostului ca pot sa treiesc si fara el.Precizez ca am stat cu fostul meu prieten 2 ani jumate si pot sa spun ca a fost prima mea dragoste adevarata.Il iubeam enorm de mult si el pe mine. Ne-am despartit din cauza mamei lui care nu era de acord cu relatia noastra si a unor neintelegeri fara mare importanta. Orgoliul a fost cel care ne-a facut pe amandoi sa dam cu piciorul unei relatii bazate pe multa iubire. Timpul a trecut in defavoarea noastra iar eu dupa cateva luni de la despartire mi-am facut alt prieten(pe actualul) si el alta prietena(actuala). Amandoi incepusem noi relatii. La scurt timp dupa ce ne-am despartit am inceput din nou sa pastram legatura, sa ne intalnim pe ascuns, sa vorbim la telefon pe ascuns.Pur si simplu nu puteam sa acceptam ca ne-am despartit si deja avem fiecare pe altcineva. Am continuat asa 1 an sa zic. Apoi am decis sa ne vedem fiecare de relatia lui si sa punem punct.Motivul: ne faceam prea mult rau. El era gelos pe prietenul meu si invers. Urmatorul an ne intalneam rar si asta din intamplare, deoarece el s-a mutat cu facultatea din orasul in care eram amandoi in orasul unde era actuala lui prietena. Ne vedeam decat cand ma duceam acasa, la tara. Incet incet contactul dintre noi a disparut, eu am inceput sa tin la actualul meu prieten iar el la fel. In tot acest timp eu nu am putut sa-l uit niciodata cu adevarat, sau cel putin asa cred.Am avut perioade in care nu mi-amintea de el dar am avut si nopti in care il visam si apoi saptamani intregi eram cu gandul la el. De cate ori ma duceam acasa si ma intalneam cu el si prietena lui muream de gelozie. De aceea o perioada am decis sa evit sa ma mai duc acasa sau sa ma intalnesc cu ei. I-am vazut de multe ori fericiti si el pe mine si am zis ca gata totul s-a terminat intre noi. Fiecare e cu viata lui! Pot sa spun ca incercam din rasputeri sa ma impac cu ideea si intr-un final am ajuns sa ma resemnez. Pana intr-o seara cand am fost la un bar la mine la tara si era si el. Singur fara prietena lui si eu la fel. El a venit la mine la masa m-a salutat am schimbat cateva cuvinte dupa care a plecat la el la masa. Cat timp am stat acolo a stat numai cu ochii pe mine iar in momentul in care eu m-am dus la baie el a venit dupa mine. A inceput sa ma studieze atent, sa-mi faca complimente sa incerce sa ma sarute si intr-un final sa-mi spuna ca ma viseaza in fiecare seara si ca nu a putut sa ma uite si ca nu o sa ma uite niciodata. In acel moment eram terminata, fluturasii erau la mine in stomac la fel ca prima data cand ne-am intalnit, inima nu stiu cu ce viteza batea. Imi doream nespus de mult sa-i spun ca si eu il visez pe el si ca nu l-am uitat, dar orgoliul nu m-a lasat si i-am raspuns ca nu-l cred si am inceput sa rad. M-a rugat sa-i dau si lui un pupic ca ii e tare dor de mine si cu toate ca verbal ziceam ca nu e bine si asa mai departe i-am permis sa ma sarute.In momentul acela pluteam. Vreau sa spun ca de atunci viata mea sentimentala s-a schimbat complet.Nu am mai vb de atunci pana in prezent.Am inceput din nou sa ma gandesc la el si in momentul de fata nu stiu ce sa ma fac cu sentimentul de gelozie care mi-l provoaca numai gandul ca el e cu alta. Ce sa fac in situatia asta? Cum sa fac sa-l uit?

Răspuns Câştigător
| ItsAnne a răspuns:

Dacă voi chiar vă iubiți, ar trebui să vă împăcați și să treceți peste acele neînțelegeri. vorbește cu mama lui și explică-i că tu chiar ții la el, că n-ar trebui să aibă nimic împotriva relației dacă tu îi faci fericit fiul și el pe tine. explică-i situația așa cum ai făcut-o și aici, pe TPU, fii sigură pe tine și convingătoare.
dar până să faci toate astea, împacă-te cu el! dacă voi continuați să vă iubiți, de ce stați depărtați? încetează din a mai fi orgolioasă și gândește-te că așa e mai bine pentru tine, pentru voi.
Have a nice day!

4 răspunsuri:
| anonima0101 a răspuns:

Pfaiii ...cat ai scris :O ai putea sa rezumi "chestia" aia in mai putine randuri serios nu cred ca o sa citeasca cineva toata aia laughing straight face

| Roberta10 explică (pentru anonima0101):

Nu stiu daca ai simtit vreodata nevoia sa te descarci si nu ai avut cui! Iti spun ca e o senzatie nasoala. Cine cineste bine cine nu tot asa...macar ma simt mai bine ca m-am descarcat! big grin App, tu ai citit?

| anonima0101 a răspuns (pentru Roberta10):

Da.big grin ..bine citesc puppy dog eyes laughing

| anonima0101 a răspuns:

1.Interesanta poveste puppy dog eyes ai putea sa faci un film si sa fii in rolul principal...glumeam sad adevarul e ca ai putea sa-l uiti stand mai mult cu actualul tau prieten si daca nu o sa poti nici asa mai bine ai putea vorbi cu acel baiat si sa clarificati lucrurile asa fel incat sa nu mai sufere nici unul din voi. big grin