| mariuk_1945 a întrebat:

Am 16 ani si am un iubit de 21. Nu intretinem relatii sexuale. De curand am plecat la mare cu el si mai multi prieteni fara stirea tatalui, doar a mamei. Acum doua zile tatal meu a aflat si vrea sa'l dea pe mana politiei pentru corupere de minori. El nu are nicio vina, eu am facut totul de capul meu, si mai ales cu stirea mamei. Se poate numi asta infractiune? sau determinare? Mi-e foarte frica sa nu se ajunga la asa ceva.

6 răspunsuri:
| AnaEindragostita a răspuns:

Ii spui tatalui ca nu te mai intalnesti cu el dar poti sa te intalnesti cu el pe ascuns si ii spui sa nu-s mai bata capul cu baiatul alawinking

| gabriela a răspuns:

Stai linistita, este o cearta in familie! Era mai corect sa stie si el, dar acum faptul e consumat, mergeti inainte...nu cred ca apeleaza la politie, deoarece nu ai fost nici rapit, nici agresata. Ceartadintre parinti o rezolva ei!

| minu a răspuns:

Bun, deci : 1. Esti fata, tatii de fete sunt "overprotective" intotdeauna! 2. Daca nu ati intretinut nicio relatie sexuala nu se poate numi corupere de minori, asa ca stai linistita. 3. Eu sunt baiat si nu iti recomand un prieten cu 5 ani mai in varsta ca tine... mai ales ca ai doar 16 ani, 1 an sau 2 diferenta e de ajuns. O zi buna in continuare si sper ca ti-am fost de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu te sfatuiesc sa discuti cu tatal tau, sa stati de vorba tu, el si mama ta, sa-i explicati de ce ati procedat asa, poate va intelege, dar sincer nu e bine ce ai facut, esti minora.In privinta reclamatie pe care vrea tatal tau sa o faca nu stiu ce sa spun, are dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i zici tatalui tau ca e un prost! dar si mama ta nu a facut nimic?

| Crynutza a răspuns:

Atata timp cat nu ai intretinut relatii sexuale cu acel baiat si a stiut si mama ta ca mergi nu se poate numi corupere de minori asa ca stai linistita,

tin sa il contrazic pe "minu" in legatura cu varsta asta nu e o problema si eu am un iubit cu 5 ani mai mare decat mine si ne intelegem de minune si ne iubim foarte mult asa ca mai taci "minu" ca habar n-ai (daca te indragostesti de o fata cu 5/6 ani mai mica decat tine si abia dupa ce tii foarte mult la ea afli cati ani are? ce faci? varsta nu poate sta in fata sentimentelor asa ca daca nu stii mai bine taci)

dar totusi "mariuk" sa nu fie cearta in familie si asa mai departe incearca sa vb cu tatal tau si sa ii explici totul asa e mai bine

si in nici un caz sa nu faci ce a zis "mumushik 10" sa ii zici tatalui tau ca nu te mai intalnesti cu acel baiat si de fapt sa te intalnesti fara stirea lui caci odata si odata tot va afla si va fi mai rau decat daca stie ca esti cu el
te pop si mult succes