| Curiosuuuuuuuuuuuuul a întrebat:

Daca ea are 17 iar eu 18 si intretinem relatii sexuale se mai numeste corupere de minori?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nici vorba. Coruperea de minori este infractiune doar pana la varsta de 15 ani si numai cu conditia ca diferenta de varsta intre cei doi sa fie mai mare de 3 ani.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Conform legii este corupere de minori. Mai ai o sansa daca parintii accepta sa va casatoriti sau nu afla. Pana la 18 ani ea este minora asa ca nu te lua dupa idiotii care spun ca nu.

| RAY a răspuns:

Nu,daca ea are peste 16 si e de acord nu e corupere de minori

| SergiuBoss11 a răspuns:

Daca ea are peste 16 ani sau daca diferenta de varsta e mai mica de 3 ani nu se mai numeste corupere de minori.N-au ce sa-ti faca gaborii.

Răspuns utilizator avertizat
| Klandestin a răspuns:

Se numeste VIOLwinking

| RaisaPretty a răspuns:

De la 16 ani nu mai e corupere de minori daca se dovedeste ca voi 2 erati intr-o relatie.

| Pinkrainbow100000 a răspuns:

Nu stiu... probabil ca nu...