| Sp3c7oR a întrebat:

Am fost eliberat recent dintr-un penitenciar pentru buna purtare! Acum dupa o luna mi-a venit un dosar cu niste furturi facute inainte infractiunii pentru care am fost condamnat...Ce mi se poate intampla? Rog sa raspunda doar cei ce au cunostinta de cauza! Va multumesc! Mentionez ca faptele au fost facute in minorat, iar acum am 18 ani!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu o noua condamnare obtinuta de un recidivist inseamna anularea eliberarii conditionate si cumularea pedepsei cu noua pedeapsa

| Sp3c7oR explică (pentru suntserios):

La momentul acestor fapte nu eram recidivist