| Negretdenisa a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi, poate se numără câțiva dintre voi ce au patit ca si mine, efectiv nu mai stiu ce sa fac, deci, de vineri a inceput Sa ma doara maseaua, il sun pe domnul doctor dentist sa ma programez sa vada ce am. El m-a programat luni la ora 20... eu nu am mai putut de dureri asa ca m-am dus la farmacie si am rugat-o pe domnisora farmacista sa-mi dea ceva antibiotic pentru măsea pentru ca nu mai pot, dupa multe rugaminti, m-a dat Cefaclor de 500 sa-l beau o data la 8 ore, Ok. pana luni cand sa ajung la dentist, maseaua mea s-a umflat rau, nu mai puteam deschide gura. Cand am ajuns la dentist, m-a taiat gingia sa imi scoată din puroi si mi-a schimbat antibioticul... m-a dat augumentin 1g, pana ieri, 15.10, cand m-am trezit mai umflata decat am fost vreodata. L-am sunat pe dentist sa ma vada si a zis ca nu stie ce sa imi mai faca ca ce a fost de cabinet el a facut, asa ca sa ma duc la urgente, m-am dus, bine-nteles nici acolo nu mi-au facut nimic, iar mi-au schimbat antibioticul., am primit ospamox se 1g. Astazi sunt la fel de umflata si e a 7-a zi de antibiotice, ce sa mai fac, va rog ajutați-ma

1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca singura solutie e sa te documentezi bine de un stomatolog bun.Cauta pe internet sau la cunostinte ca medici slabi sau cei de la urgente nu prea se ocupa foarte atent de treburile astea.
În general la problemele astea se da amoxacilina, ampicilina ceva de genul. Poate ala nu a tăiat gingia unde trebuie.