| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua,

Ma ajuta si pe mine cineva cu 800 RON prin transfer bancar? Sunt intr-o perioada foarte dificila, nu stiu ce sa mai fac... nu mai dorm noaptea din cauza stresului, am ajuns la limita saraciei de cateva luni si am datorii la facturi... stiu ca probabil nu o sa ma ajute nimeni, dar incerc.

14 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Eu nu am, dar si daca aveam, cand ajut, vreau sa verific daca chiar e asa cum zice omul.
Am ajutat o doamna pensionara cu 300 de lei mai acum 2 ani, dar ii stiam veniturile si chiar era intr-o situatie proasta cu datorii la telefonie, cu dovezi.

Daca aveam, te-as fi ajutat insa dupa verificari.
Nu de alta dar mai stiu pe unii care aveau, dar vroiau asa in plus de la altii.

| Fatamuntilor a răspuns:

Slabe sanse!
aici in mare parte sunt copii si adolescenti care depind de banii parintior.Iar alocatia nu ar ajunge,

| Mosotti a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Pai da, ca statul nu le da o alocatie mai ca lumea sa aiba si ei banii lor copiii, nu sa stea la mana parintilor.
Si as face lege, ca copilul sa primeasca banii, nu parintii.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Mosotti):

Pai nu asta voiam sa se inteleaga din com. meu.
Copiii ar tentati sa dea banii pe prostii

| Mosotti a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Pai ce sunt alea prostii? Daca copilul vrea cutare chestie si ii aduce lui placere si se simte bine, nu e prostie, bine in afara de bautura, tigari si droguri, asta clar.

| SilentRain a răspuns:

Și eu sunt la fel de sărăcuța sad
Să-mi mă ajute și pe mine cineva ...cu un telefon nou laughing
Bro... nu-i lumea atât de proasta încât să îți de-a banii degeaba așa
Cum de ai ajuns in situația asta?
Banii poți lua de rude și cunoștințe, îți poți vinde telefonul /laptop sau ce mai ai prin casa
Daca ai job poți aplica la o bancă

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Mda... crezi ca nu am incercat?

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

De pe ce scrii acum?
Cum de mai ai net?

| J0B0MAT a răspuns:

Te-aș ajuta eu.
Dacă aș avea de unde. Eu aș ajuta pe toată lumea dacă aș avea de unde.
Dar abia am să mă ajut pe mine.
Fac și eu apel dacă tot suntem aici, cine poate, orice sumă e binevenită și la mine. Să fie primită!

| mentholinks a răspuns:

Emigreaza, romanii sunt martalogi dupa cum vezi, nici rudele nu se mai ajuta intre ele, sau daca se ajuta, manaca tot felul de rahati dupa aceea. E o tara in care oamenii au sufletul ars de la lovele.

| Hammurabi a răspuns (pentru mentholinks):

Greșești.
E o țară cu prea mulți țepari și escroci.
Ai tu un aparat cu care să-i deosebești pe ăștia de cei amărâți și în nevoie?
Pentru că atunci ai vedea cât de săritori și milostivi pot fi românii.

| Dismally a răspuns:

Daca ti-ai pus si poza cu Tiriac e clar, m-ai impresionat pana la lacrimi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg de ce ma judecati... nu ma ajutati daca nu vreti...

Răspuns utilizator avertizat