| Andrei200202 a întrebat:

Când plângi e normal să simți plăcere? Chiar ma gândeam la asta și am decis să pun întrebarea cand o fata a zis ca îi place să plângă.

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Nu as zice placere, mai multe un fel de alinare a suferintei.

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Cum sa simti placere cand plangi?! Fata aia are o "mica" problema undeva sus la devla. Din contra, simt durere, ca doar durerea ma face sa plang!
Simt placere cand rad.

Descarcarea este una, placerea este cu totul alta. Cel mult mai scade din durere, asta simte un om normal.
In timpul plansului nici macar nu se ajunge la normal adica neutru fara durere, damite sa o ia peste adica in fericire, placere.

| Andrei200202 explică (pentru Mosotti):

Poate se referea că ii place sa plângă pentru că se descarca? Imi amintesc și eu când eram mai mic si plângeam din cauza unor probleme. Tot o senzație de "plăcere" aveam dar nu te gândi la o plăcere nebuneasca, nu știu cum sa ma exprim

| Mosotti a răspuns (pentru Andrei200202):

Da! Se descarca, poate la asta se refera, atunci e corect. Adica compara durerea cu mai putina durere.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Într-un fel da, e o descărcare emoțională. Depinde și din ce motiv plângi.

| gemeni6226 a răspuns:

Da se elibereaza de ce o doare in suflet.Si eu ori de cate ori mi-am permis sa pling in viata asta simteam parca m-as fi spalat pe suflet, dupa e cu mult mai bine.Nu am plins de mai bine de un an jumate.

Răspuns utilizator avertizat
| davilla a răspuns:

Da