| Idkidk a întrebat:

Care a fost cea mai tare fază a voastră cu profesorii?

Răspuns Câştigător
| 熊Panda熊 a răspuns:

Eram la bio, si un coleg se tot certa cu o colega, si eu luam apararea colegei si am inceput sa aruncam cu tot felul de lucruri in el : hartii, pixuri, resturi de mancare, etc laughing si profa scria ceva in catalog. Si colegu o spus ceva cu o voce prea tare si s-a ridicat profa :
-Ce se intampla acolo in spate?
Si noi am zis :
- Doamna profesoara, colegu face mizerie! Uitati ce mizerie are pe acolo pe langa el "(si de fapt erau chestiile pe care le aruncam in el laughing )
Si face profa :
- Ma, acuma-ti dau un 3, nesimtitule!
-Da" n-am facut nimic!
-TACI! MAI si comentezi? Poate-ti scad si la purtare nota, c-apoi vezi tu numa comentarii. Nesimtitu... laughing
Si ne-am pus pe un ras laughing Si colegu bombanea pe acolo tot felul de chestii, da pana la urma a ras si el laughing

| Idkidk explică (pentru 熊Panda熊):

rolling on the floor Cea mai tare fază din lume!

38 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

La ora de chimie in laboratorul de chimie, ultima banca, am spart un balon si cum este profa de chimie mai batrana a sarit de pe scaun de era sa faca un infarct, sa moara Doamne fereste. Pe urma a crezut ca am facut noi inainte de ora ceva experimente chimice fara prezenta ei si chestii. Si pe urma i-am spus fostii colegi ca a fost un balon. Asta se intampla acum vreo 8-9 ani (prin clasa a 7-a). A fost coma faza intamplata pe atunci si ne-am prapadit de ras. laughing *Cativa nota scazuta la purtare, fiindca nu eram doar eu vinovatul, erau si altii cu aceasta idee si... a fost totul fain, frumos. Imi e dor de vremuri bune!

| Idkidk explică (pentru RareşTPUro):

Dar tu câţi ani ai?
laughing Apropo faza a fost tare!

| RareşTPUro a răspuns (pentru Idkidk):

22, dar fac 23 de ani pe 26 August.

| Idkidk explică (pentru RareşTPUro):

Eşti mare!
Mulţi înainte!

| RareşTPUro a răspuns (pentru Idkidk):

Multumsec la fel si tie! ^_^

| Idkidk explică (pentru RareşTPUro):

Mulţumesc!

| deeeaqq a răspuns:

Uf, m-a alergat diriga cu mătura acum 1 an pentru că pusesem super glue pe catedră. Nu e tare, ştiu. :c

| raluk27 a răspuns:

Diriga din liceu era profesoara de latină si vorbea foarte alintat si pisicos (desi are aproape 60 ani). Era in stare sa vorbeasca ore in sir despre importanța limbii latine.
Si aveam ora de logica, cu un profesor tanar. Nu mai știu ce rationament ne explica, si ne-a rugat sa ii spunem o fraza. Noi, facand într-una misto de diriga si de latina, i-am zis : " Latina este o limba urata si moarta".
Proful a scris chestia asta, mare, pe tabla. Nu a durat 5 minute, cand cioc cioc la usa si intra diriga (voia sa ne spuna ca nu facem nu știu ce ora). Cand a băgat capul, noi toti am izbucnit într-un ras isteric. "Dar de ce râdeți, puișori? S-a întâmplat ceva? "
Proful se facuse grena la fata si se blocase complet. Noroc ca diriga nu s-a întors spre tabla si nu a văzut.
Dupa ce a plecat "Spuneti-mi, totuși o altă fraza" laughing)

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Au fost multe unele s-au intamplat mai de mult dar mi le mai amintesc ca li se facea observatie colegilor mei si acum li se mai fac din diverse lucruri si mai spuneau profesorii nu stiu ce la adresa lor si unele intamplari erau amuzante parerea mea.

| Seba2013 a răspuns:

Eram la ora de geografie si ma scapa treaba mare(de-adevaratelea).
Atunci era moda(la ora de geografie), ca te cereai la baie si nu mai veneai la ora(asta o facea unii colegi, eu eram serios... dar aceia care nu mai venau la ora imi erau prieteni si astfel eram vazut ca unul din grupa lor).
Si eu tot ma invoiam sa merg la baie, dar doamna profesoara nu ma lasa.
Tot asa mi-am cerut voie de vreo 5 ori si tot nu ma lasa.
A-6a oara i-am facut un discurs despre sinceritate si adevar.
I-am spus: Doamna profesoara, eu ma duc la baie pentru ca, chiar ma doare burta.
I-am spus ca eu sunt sincer si i-am promis cu toata inima ca am sa ma intorc la ora.
Ce sa vezi, ajung la baie si fix cand sa-mi dau pantalonii jos....am facut pe mine.
Acuma cum sa te mai intorci la ora, ma gandeam ca mirose pe-acolo(prin clasa), sau ca ma vad colegii si rad de mine.
Ma gandeam si la promisiunea sincera de a ma intoarce...
Pana la urma am plecat acasa iar profesoara s-a gandit ca iar a luat teapa.
La inceputul orei tot spunea ea:
Gata de azi orice ati spune nu va mai las la baie, cu o atitudine ferma.
Iar la sfarsitul orei(se gandea ea), iar am luat teapa.big grinbig grin

| ubox7007 a răspuns:

Am zis o gluma si toata lumea m-a luat in serios, dupa diriginta a trebuit sa imi explice ca ca nu este posibil ceea ce vreau, fara ca nimeni sa isi dea seama ca eu glumea, desi cand am zis gluma radeam, eram singurul...

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Au fost multe, dar de cele de care îmi amintesc sunt nenumăratele ocazii când se mai spărgea câte un geam... hmmm, şi când mă gândesc că m-am trezit odată la oră cu unul în cap, ce sperietură am tras! Şi interesant că geamul s-a făcut ţăndări, dar nu m-a tăiat.

| IAmTheLegendary a răspuns:

Cele mai tari faze sunt cu profu` de fizica si de istorie, a da, si de franceza(favorita mea, pup doamna

| Idkidk explică (pentru IAmTheLegendary):

laughing

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

Nuuu sad de ce nu mi s-a scris tot raspunsuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu crying

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru Idkidk):

Ai vazut tot raspunsu sau pana la "pup doamna"?

| Idkidk explică (pentru IAmTheLegendary):

crying Oh, ce păcat!

| Idkidk explică (pentru IAmTheLegendary):

Da!

| DoarBogdan a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

E numai pana la pup doamna. Si era asa interesant... continua happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

Mi-am amintit cand am luat un zero laughing))

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru Idkidk):

Las` ca-ti scriu aci!

Azi la isorie a fost una:
Am dat testare si i-am zis doamnei :
-Da nu stiu doamna sad
-Pai ce preocupare ai avut de nu ai vut timp toata saptamana de nu ai invatat?
-Pai... nimic doamna.
Iar 2 fete au spus "Adi doamna, Adi."
-Care Adi fetelor?
-Adi de la 6b din clasa doamnei de franceza.
-Aha.
Si eu m-am rusinat si nu am mai scos nici un cuvant pana la sfarsitul orei si dupa am urlat la alea:
-DE CE ATI SPUS DE ADI WE?
-Pentru ca noi am vurt si am putut!
-E na?
Si dupa s-a dus si la doamna de franceza si mai aveam putin si lesinam in fata cabinetului rolling on the floor

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

Bogdănele, tu iei 0? rolling on the floor
Cea mai mică notă a mea a fost 6 la Religie. sad
Da, ne învaţă de rău, cum se omorau ăia între ei.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

Aia era in liceu. Era la altceva laughing

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

I-au spus :
-Doamna, stiat ca lu` Ana ii place de Adi?
-Care Adi? (nici nu mai stia de el, sigur laughing) )
-Adi de la dvs din clasa...
-A, da. Ce frumos! laughing)))))
Eram ceva gen: "wtf se intampla aci, doamna a zis "ce frumos?" " si m-am rusinat foartee mult si m-am dus in clasa laughing

| Idkidk explică (pentru IAmTheLegendary):

Ah. laughing

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

laughing Pe mine m-a certat azi cu covrigeii.
Profa de mate :
-Poftă bună!
Eu :
- Vreţi şi dumneavoastră? rolling on the floor

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru Idkidk):

Noroc ca-i tanara, ca altef ma lua la intrebari laughing

| Idkidk explică (pentru IAmTheLegendary):

Da.hee hee

| BadAngel3 a răspuns:

Stiu ca doua draperii erau blocate intre ele si mi s-a spus sa le fac la loc cum erau. Fara sa-mi dau seama am tras de ele tare. Si acum profa de chimie:
- Ce, esti salbatica?

| Idkidk explică (pentru BadAngel3):

laughing Doamne ce profă!

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru BadAngel3):

What? N-am inteles laughing.

| Idkidk explică (pentru IAmTheLegendary):

Nici eu, dar trebuie să fiu drăguţă şi să răspund. rolling on the floor

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru BadAngel3):

Adica ai tras asa tare, ca o salbatica? laughing)

| 熊Panda熊 a răspuns:

Sau eram la isto si profa era imbracata toata in verde, chiar si unghiile ii erau verzi. Si un coleg a intrebat-o de ce e asa verde si i-a spus ca-i plac hainele verzi. Si atunci un coleg care era semi-adormit, nu stiu ce a inteles si se ridica brusc si striga : " Verdele-i pentru pitipoance! "
Profa s-a uitat asa urat un pic, da noi asa am ras laughing

| Ronni a răspuns:

Eram in ora de biologie si in mijlocul orei intra profu de mate si începe sa deschidă dulapuri si sertare. După câteva minute in care toți elevii inclusiv profesorul de biologie il urmărim fără sa zicem nimic, il întreaba pe profesorul de bio unde e ciocolata pe care i-a furat-o.
Profu de bio a spus ca nu el a furat-o. Câteva minute după ce profu de mate a ieșit, profu de bio primește un mail cu scuze din partea prafesorului de mate zicând ca a aflat ca o alta profesoara i-a furat de fapt ciocolata.
La care profu de bio se întoarce spre noi si zice: "Săracul e confuz"