| HelpBoy a întrebat:

Care e cel mai bun de pe metin2 adica samanu, ninja worrior care stie sa faca vraji?

Răspuns Câştigător
| AlinSUNT a răspuns:

Deci iti spun locurire dintre cei mai buni:
1:Worrior(razboinicul) cu magiie mentala.
2:Ninja cu magiie pe arc.
3:Sura cu magiie neagra.
4:Samanu crying e cel mai slab dar maigie sunt faine dar si ele slabe.happy
Fundita?

57 răspunsuri:
| Ionutzz97 a răspuns:

Toti fac vraji si samanii si ninja si warrior si sura, dar mie imi plac vrajile de la warrior corp si sura magie neagra

| AlexSadik a răspuns:

Eu stiu sa fac vraji dar nu in fata PC-ului ci in fata FE-telor

| cosmin2221 a răspuns:

Sa iti zic eu ceva pe un server pvm shamanul e cel mai bun ca nimeni nu se gandeste la el toti baga anti sura anti ninja si anti war trebuie sa stii bonusurile nu trebuie neaparat sa aiba itm bune!

| shhhs a răspuns:

Salut,
Poate te ajuta acest ghid:
http://orademetin.blogspot.ro/......etin2.html
Bafta!

| ServanaAtoni a răspuns:

SA va spun eu ceva ca Alin nu stie de ninja pai momentan inca se da lupta intre ninja si razboinic: si ca sa stiti mai bun e Lama nu Arc sa va fie calr

| ServanaAtoni a răspuns:

Acum 3 zile L-am vazut pe S0nny un ninja lv 70 pe aries Lama s-a luptat cu un warrior de lv 76 mental si in 20 secunde warrioru a fost jos daca nu am credeti facetiva cont pe Aries si cautatil pe S0nny sta mereu pe ch1 map1!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare este bun in felul lui, fiecare are avantaje si dezavantaje, nu exista nici un "caracter perfect" totul depinde de cum ai facut caracterul, ce iteme ai, cum ai bagat statusul/ skilurile...
daca vrei totusi parerea mea ti'as recomanda ninja dagger...
de el nu ma plictisesc niciodata tongue big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun este sura sau ninja dar dupa parerea mea cu ninja este mai multa actiunebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti sunt buni dar eu in special joc cu un warrior si sura ambi au lv 98

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Warrior

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma eu joc metin2 de 3 ani si cel mai bine ma impac cu sura.Degeaba ziceti voi ca ninja e tare si astea ca eu personal am batut un ninja fara probleme la lvl 65 si el avea 75.Asa ca sura e cel mai tare... a si de vraji... vrajile de arme sunt bune numai la lvl mare celelalte oricand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razboinicu cel mia tare cu corp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt egali...depinde de itm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti spun ceva:
Cel mai tare este razboinicul mental datorita corpului rezistent si atacul sufletului. Daca le ai pe toate la P poti invinge pana chiar si dragonul di grota exilului din cateva skiluri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba in duel e asa pe 1 e sura ep magie neagra cu flacara 2 waru pe corp 3 ninja pe lama 4 ninja pe arc 5 sura pe arme 6 samanu pe zmeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In crescut: 1 waru pe menta, 2 sura pe arme 3 waru pe corp 4 ninja pe lama 5 sura pe magie neagra 6 ninja pe arc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nu egzista cel mai bun ici alegi cel care ci se potriveste eu asa am ales sunt sura magie neagra da daca veci sa intraci pe un sv adevarat cautati pe Metin2. United pe united ici da cal militar si te da de la lv 30 te cresti imediat Metin2 RO e de moda veche

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing esti praf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ninja este cal mai bun fie pe dagera sau arc. Bn de preferat dagere ai parte de actione si nu te plictisesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razboinicu e cel mai bun la crescut
Sura e cel mai bun la duel
Samanu care e bun la vindecare si la bonusuri cu magiile
Ninja e bun la strans monstrii si la atacuri rapide

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun este warioru cu vrajile pe corp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ninja e cel mai bun sa fie clar pe empire aveam ninja lvl 73 si aveam sega+9 si otel+9 si am batut un warior cu lunara+9 si king2 asa ca ninja e cel mai buna sa va fie clar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Waru e cel mai bun pentru crescut cu mental, pe corp e mai de duel, iar pe al 2-lea loc e sura cu magiile negre.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba taceti voi, ninja e cel mai bun fie pe arc sau lama asa ca gata si cu sura razboinic sau saman ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba joc Metin de mult si stiu ca Worrior ii cel mai tare dac e pe corp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba uite:::::1. Ninja – Arc – Deoarece, aflandu-se la o distanta, poate omori un caracter dintr-un singur skill.

2. Ninja – Lama – Avand skilul ce ii ofera invizibilitate si atac in plus pentru skilul ambuscada, acesta poate omori in caracter foarte usor, putant da un dmg de peste 10 000.

3. Sura – Magie neagra – Avand skilul spiritul focului, si alte skiluri ce se aplica de la distanta, poate distruge un caracter foarte usor.

5. Sura – Arme – Avand vartejul, skill foarte puternic, poate oferi un dmg de 20 000.

4. Razboinic – Corp – Atacurile puternice ale razboinicului corp, pot dobori un caracter din cel mult 2 skiluri.

6.Razboinic – Mental – Acesta nu e bun in PvP spre deosebire de alte caractere, in schimb, in unele cazuri poate dobori alte caractere, ce nu sunt bine create.

Dar aici vorbesc daca toate caracterele ar avea P la skuluri si iteme +9. I-am scos pe samani, pentru ca nu stiu prea multe despre ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shamanul este cel mai bun la lvl mare si cu int maxima nu misca nimic in fata lui mai invata si tu metin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun e ninja lama fara indoiala mai ales la duel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol! ba voi ati jucat ca prostii numai cu razboinicii si va laudati marfa...eu am jucat cu toti! si am ramas suprins pacut de ninja arc!(si pe RO e ff bun.razb corp si sura bm mai pun probleme.) apoi de saman pe vindecare(leacul iti reface viata...si are cateva skilluri folositoare dar daca te obisnuejti cu el e ff bun. daca ai 2 P uri deja te poti da in duele) si, bineinteles-Sura Magie neagra(face absolut orice.doar 2 caractere ii pun probleme:1)ninja pe arc deoarece din 2 skilluri il da gata si sura nu are timp sa dea mai multe flacari; ninja lama din acelasi motiv; si sura arme deoarece teama scade atacul flacarii si taisul ii da un atac imens) deci pentru duele mai lasati razboinicii

P. S. cel mai bun la crescut este sura arme magice
are taisul care e mai bun decat aura
armura vrajita care e bunicik undeva pana in 160 aparare dar 42% sansa de reflectare(adica la P)

si teama...

| rbTShiAtaT a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene nu te supara joc de 3 ani sura magie neagra si daca ai aparari un caracter nu da mai mult de 1600-2000 in sura mai ales ca are si protectia care reduce paguba scade dmg destul de mult, un sura BM se joacaa cu un ninja arc daca are 65 sageti