| 1234dany5 a întrebat:

Care e diferenta dintre Einstein si Frankeinstein?

18 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Doamne! Ce face plictiseala din om: primata!

| Hypathia a răspuns:

rolling on the floor Victor Frankenstein, numele lui complet, este personajul principal din romanul Frankenstein. In carte Frankenstein este medicul care realizează creatura hidoasa și nu creatura însăși. Iar Einstein e istorie! rolling on the floor

| RaduHD a răspuns:

rolling on the floor)

| ErrorFound a răspuns:

Albert Einstein a fost un fizician german.
Frankenstein este un personaj fictiv al scriitoarei britanice Mary Shelley, foarte des ecranizat in filmele horror din 80-90.

| Exilee a răspuns (pentru ErrorFound):

Einstein nu a fost primul care a enuntat principiul relativitatii. Primul care a vorbit de relativitate in cadrul mecanicii a fost Galileo Galilei

| Kalla a răspuns:

Trivia si Amuzante este putin mai jos happy

| 1234dany5 explică (pentru Kalla):

Ce? Cum adica ''Trivia si Amuazante este putin mai jos''? pe ce planeta traiesti?

| Kalla a răspuns (pentru 1234dany5):

Atunci cand alegi categoriile pentru a pune o intrebare iti apare o lista de sus in jos iar Trivia si Amuzante este putin mai jos de ceea ce ai ales tu.

| 1234dany5 explică (pentru Kalla):

Aha inteleg! da nu mi se pare neaparat amuzanta(doar putin) intrebarea. Doar am vrut sa intreb si eu pentru ca sunt foarte asemanatoare numnele lor tongue

| Kalla a răspuns (pentru 1234dany5):

Treaba asta imi aminteste un banc...
Doua prietene stau de vorba.
Prima prietena: -Fata, am cunoscut un barbat inteligent ca Einstein si atragator ca Frank Sinatra!
A doua prietena: -A da? Si cum se cheama?
Prima: -Frankeistein!

| SalvatoreLeon a răspuns (pentru Kalla):

Ahahahaha foarte tare laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Einstein=prost
Frankeinstein=destept laughing laughing
Am zis invers, dar suna mai frumos!winking

| Alexandru98 a răspuns:

Albert Einstein era un om de stiinta, iar Frankeinstein era un monstru!

| suMRed34 a răspuns:

Einstein a fost un geniu, Frankeinstein un monstru.

| Prietenoasa a răspuns:

Einstein a fost un om destept de stiinta iar, Frankeinstein un zombi monstru ceva de genul daca te am ajutat da-mi funda daca nu asta e.

| SimoNARaluCA a răspuns:

Nu este Frankeinstein este, Frankenstein! :/

| F14V a răspuns:

Einstein a fost un om de stiinta (geniu) iar Frankeisten a fost un monstru creat din mai multe parti omenesti (organe, maini...)
Funda? big grin