| TheDude69 a întrebat:

Care este importanta anilor de liceu?

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai invata omul cate ceva.
De exemplu, poate invata ca "anilor" se scrie cu un singur i si ca e jenant sa nu-ti cunosti nici macar propria limba.

| TheDude69 explică (pentru ardnaxur1961):

'i' in ghilimele, ca nu e obiect, domnule profesor.
Tocmai m-am uitat cateva dintre raspunsurile tale si se pare ca esti alt tanar trepanat care corecteaza pe toata lumea si mai si da raspunsuri absolut dezaxate. Si culmea e ca am observat foarte multe greseli in ele. Esti prea penibil.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Astept cu interes si nerabdare sa ma luminezi care ar fi alea multe greseli, ca sa ma pot corecta. Multumesc.

| OnuOnulică a răspuns:

Faptul că poți să-ți faci prieteni, în rest nimic important și folositor.

| Sofer a răspuns:

Sa iti dai interesul pentru studii ca vine etapa cand o sa dai bac-ul si ai nevoie de note mari sa treci. Si dupa dai la politie si iesi politist. Viata acolo.

| WaterDrop a răspuns:

Inveti lucruri noi, iti faci prieteni, te distrezi, obtii o diploma fara de care nu se va uita nimeni la tine, poti urma o facultate dupa.

| Deaad a răspuns:

Are cel mai mirif dar, liceul.
Te pregateste pentru a fi sclavul statului si sefului(asta daca nu iti faci firma ta, dar tot un sclav ramai).
Dupa toti anii petrecuti in scoala, mai intri si la facultate(care aia e pe bani de cele mai multe ori, ca doar de ce nu) si iti da o diploma moca.
E o spalare pe creier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-legarea de prietenii noi, aprofundarea cuvantului "coliagitate"
-pe perioada liceului apar de obicei si "primii fluturi in stomac", prima iubire
-este o etapa de dezvoltare:copilul devine adolescent iar adolescentul (la sfarsitul studiilor) devine o persoana matura
-invatarea de lucruri noi, utile in viata de zi cu zi dar si/mai ales la locul de munca/postul ocupat pe viitor
-liceul aduce "studii superioare", deci o diploma/e care atesta ceva, deci mai multe sanse de angajare pe viitor
-asigura intrarea la facultate sau postliceale pe viitorr(dupa terminarea liceului)
-te distrezi

| ubox7007 a răspuns:

Sa iti iei bacu si sa inveti pentru admitere, daca dai

| AValentin a răspuns:

Importanta este ca fara ani de liceu nu te duci niciunde in ziua de azi