pupimik
| pupimik a întrebat:

Care este primul lucru pe care il faci cand te trezesti dimineata? big grin

68 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ma gandesc:"Pff another day in Paradise"laughing

| Arthur a răspuns:

Deschid ochii.

| Flav a răspuns:

Ma gandesc la RalucaTpu.

| Vizitiul a răspuns:

Revin de la basm la realitate.

| User a răspuns:

Dau cu telefonul' de toti peretii.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Prima miscare este, telecomanda, pro tv. stiri, horoscop apoi cafeluta.

lolita
| lolita a răspuns:

Ma uit la ceas sa vad daca mai pot lenevi putin.

| Hmmmm a răspuns:

Primul lucru p care il fac este sa imi iau papuceii d casa in picioare si sa merg sa fac un dusbig grin asta ma trezeste instantaneu. dupa asta urmeaza micul dejun. dupa ma machiez si ma imbrac si dupa imi beau cafeaua cu colegii la scoalabig grin

| Ea12345 a răspuns:

De obicei st trezita de telefon, pe la 7.(colegii...)Eu sunt cam adormita si mai dau beep-uri sa se asigure ca vin la scoalarolling on the floor
Dupa ce ma trezesc, imi iau papucii si ma duc sa fac pipibig grin

Apoi, ma duc la baie si ma spal pe maini si pe fata, imi aleg hainele, ma imbrac si ma sui in masina la tati si ajung la scoala.big grin
Ce viata palpitanta am 8-devil)

| Pho3nix a răspuns:

Ma uit pe tavan si zic '' ce as mai dormi ''...

| OanaG a răspuns:

Ma uit pe telefon, apoi imi fac un mic-dus, ma imbrac ma machiez si la scoalasad

luciana
| luciana a răspuns:

Ii multumesc domnului ca am apucat si aceasta zi, apoi dau de mancare celor mai nevinovate vietuitoare - vrabiutele ce ma asteapta cu nerabdare dimineata pe pervazul balconului si dupa aceasta ceremonie zilnica imi incep dusul de dimineata. Prind pofta nebuna de viata si alerg sa-mi ajut tatal si el bolnav, apoi fac cafeaua sotului furand o nevinovata gura din aceata licoare datatoare de confort, citesc e-mail-urile primite si ma bucur de nepotelul iubit, vazut peste atatea mari si tari si ma bucur ca la el este cald si il bate briza oceanului. Sigur, mai gasesc uneori timp timp sa recitesc din poeziile preferate ale lui Blaga, Minulescu, Bacovia sau Nahabed Kuceacasai ascult in surdina muzica odihnitoare a lui Vivaldi, Chopin, sau Ciprian Porumbescu. Cam asta fac atunci cand ma simt mai bine sau nu merg la doctor sau cumparaturi cu sotul, Lucien.

| Hombre a răspuns:

Trag vanturi. Pe urma...

| Hombre a răspuns:

La primul raspuns califictivul "amuzant'' dar si ''stupid''. TPU, valoare mare/ In relatiile umane, / Pentru-n vant nevinovat / Pe cine am suparat?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ma uit sa vad daca mai e lumina afara. In functie de dispozitie fac un dus, mananc sau ies sa fac putina miscare, uneori ma asez putin la calculator si apoi mananc. E buna si cafeaua dimineata, dar nu zilnic, am destula monotonie in viata.

| albastrel a răspuns:

Imi sarut iubitul big grin, sau ii spun cateva "complimente" ca m-a trezit big grin

| Bishop a răspuns:

Imi anulez alarma de la telefon cu 30 de minute.

pupimik
| pupimik explică:

Primul lucru pe care il fac eu cand ma trezesc : pun mana pe telefon. Daca e in timpul saptamanii opresc alarma si mai stau in pat incat vreo 3 minute (in care de ft multe ori adorm pana intra mama in camera sa vada daca m`am trezit) iar in weekend ma uit cat e ceasul si ma pun inapoi sa dorm daca vad ca e inainte de 11.

| yuli10 a răspuns:

Ma uit la ceas si ma gandesc ca as mai dormi dupa care imi pun intrebarea "ce fac ma, imi dorm viata?" si apoi ma ridic din pat happy

| dyddyyyx18 a răspuns:

Ma spal, apoi mananc, apoi ma duc la scoala. Tu?

| adi4ever a răspuns:

Incep sa-l injur pe ce-l care m-a trezitlaughing

| simona_6231 a răspuns:

Ma uit sa vad cat e ceasul, aprind tv...si ma duc la baie.

| andreea7520 a răspuns:

Îi dau sms cu Neaţa iubitului meu happy

| hugo a răspuns:

Deskid laptop-ulbig grin!

| Ana-Maria94 a răspuns:

Programez telefonul sa mai sune odata dupa 5 min.

| BabyPink a răspuns:

Îmi prelungesc alarma cu vreo 15 min sau înjur pe cel/cea care m-a trezit.
happy

| BingBang :D a răspuns:

Fashon...

| RainDrop a răspuns:

Imi deschid ochii, glumeam, beau cafea big grin

| Sconcsiş a răspuns:

Adorm la loc

| Seline a răspuns:

Mormai: cat e ceasul?