| Orton35 a întrebat:

Care stiti ceva strigaturi haioase din Maramures?

7 răspunsuri:
| ღSคภ๔яค a răspuns:

Mamaliga si carnati noua deaste sa ne datirolling on the floorbig grin scuze dar nu stiutongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine strigă şi nu joacă Facă-i-se gura troacă. Cine joacă şi nu strigă, Facă-i-se gura strâmbă, C-a mea ştiu că nu s-a face Că eu strig şi joc ce-mi place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine-mi place a juca Cu nevasta altuia, Dar cu-a mea nu joace nime. Că mie nu-mi pare bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nevestele placu-mi bine, Omori-mă orişicine; Nevestele bine-mi plac, Cocoanele moarte-mi fac

| SimpLe21 a răspuns:

Ei da hei hai hai si iar hai Fost-am aseara la fete hei hai ha da si-am stat langa un perete da si-am tucat peretele c-am crezut ca-s fetele Hei hai ha.

| gcohut a răspuns:

M-onvatat tata de mnic
Poalele sa le rideic
Sa dau tare s-apasat
Unde-i negru si crapat :)
aici gasessti mai multe http://maramuresenii.blogspot.ro/p/stragaturi-din-maramures.html

| gcohut a răspuns:

Cate flori is pe poiana
Nu-s ca curva de Ileana