| Superior a întrebat:

Cat de nerecunoscatori si nenorociti pot fi oamenii care isi lasa in spate familia care i-a crescut? (mama,tata,unchi,bunic, etc)
Ma doare sufletul cand vad un tanar de 20 de ani care se cearta cu parintii din cauza unei parasute ordinare.
Sau cand pleaca in strainatate si nici un telefon sa-ntrebe de santatate nu mai da.
.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dar cand tatal nu isi suna copilul sal intrebe cum o duce?

| Yee a răspuns (pentru mgtow):

Yee(Salut)! Inteleg cum se simte asta.

| Bondarel99 a răspuns:

Sunt multi parinti care si-au tinut din scurt copiii sau s-au purtat execrabil cu ei. Nu e de mirare ca acei copii nu mai vor sa auda de ei. Nu zic ca e normal sa iti abandonezi patintii dar trebuie sa cunosti toata situatia inainte sa iti dai cu parerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca familia o vorbeste de rau si e impotriva lor? Nu vad de ce ar avea o obligatie sa tina legatura cu parintii. Nu stii ce a fost in familia despre care vorbesti incât sa judeci niste oameni. Fiecare face ce vrea.

| LaraClarice a răspuns:

Cred că fiecare e liber sa aleaga ce face cu viața lui.