| oSalamadra a întrebat:

Cati dependenti de jocuri de noroc sunt in Romania?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

,,România are pe hârtie 100.000 de dependenți de jocuri de noroc, însă în realitate nimeni nu știe, de fapt, câți români au căzut în patima „păcănelelor". Pot fi sute de mii, pot fi spre un milion. Ignorați de stat, dependenții sunt tentați la orice colț de stradă să bage „la aparate" și banii pe care nu-i au. Așa apar adevărate drame: destine ruinate, familii destrămate, sinucideri. Doi jucători ies mereu în câștig: patronul de agenție și statul.'' sursa - https://romania.europalibera.org/a/32286039.html

| oSalamadra explică (pentru dullcat):

Mersi cred ca sunt extrem de multi, azi mi-am dat seama ca in cartierul meu (mic, de altfel) sunt opt cazinouri app unul langa altul

| dullcat a răspuns (pentru oSalamadra):

Stiu ce zici.Mi se pare oribil cum paraziteaza parterul cladirilor, care ar trebui sa fie pentru oamenii intregului cartier, nu numai pentru o mana de oameni dependenti. Din pacate triada cazino/casa de pariuri/jocuri de noroc + amanet+ banca e tot mai comuna. Poate daca nu ar arata atat de hidos cu acele panouri plasticate opace care omoara fatada, in culori disperate (rosu si negru predominant) ar fi un pic mai bine. Ideea tuturor acestor spatii comerciale de la parter si mezanin e fix vitrina/sticla curata, ca sa ofere conexiune intre spatiul interior si exterior, sentimentul de siguranta, plus sa atraga vizual trecatorul de pe strada, sa-l incurajeze sa cumpere.Altfel, se construia fara goluri pentru ferestre si vitrine, cu perete orb(plin) de la bun inceput.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prea multi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte multi, probabil nici nu se stie numarul avand in vedere ca avem o sala de pariuri la fiecare colt de strada

| oSalamadra explică (pentru suntserios):

Si se mai joaca si online...

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu citisem ca statisticile arata existenta a 1 milion de jucatori in toata tara.De dependenta nu mai stiu cat spunea, caut si revin.