kittyalexandra
| kittyalexandra a întrebat:

Câţi dintre voi ştiţi de ce a fost creat TPU.ro? Şi ce este?
Aţi citit vreodată asta?
"Despre TPU.ro
5 minute pentru un raspuns. Un raspuns pentru a ajuta un om.
1. Intrebi un prieten chiar daca nu-l cunosti.
Cand avem o intrebare apelam in primul rand la un prieten, nu la un motor de cautare. Pentru ca stim ca motorul de cautare nu ne poate da un raspuns din inima. Uneori insa, prietenii pe care ii avem nu ne pot oferi un raspuns. Poate suntem primii din grupul nostru care se confrunta cu aceasta intrebare. TotiPentruUnu.ro se doreste a fi locul unde iti poti intreba prietenii pe care nu i-ai intalnit inca.
2. Un raspuns inseamna 5 minute din timpul tau, insa poate insemna infinit mai mult pentru cei care au pus intrebarea.
Cu totii am primit cel putin o data in viata ajutor si raspunsuri pentru intrebarile pe care le-am avut: de la rude si prieteni apropiati, de la cunoscuti si chiar de la persoane mai putin cunoscute. Prin TPU.ro poti sa returnezi acest ajutor. Dureaza doar 5 minute sa cauti o intrebare al carui raspuns il stii si sa scrii acel raspuns. Actul tau poate fi nepretuit pentru cel care a pus intrebarea.
3. Un raspuns pentru o cauza nobila.
In plus, ne dorim ca prin TPU sa dam o mana de ajutor cauzelor care, intr-un fel sau altul fac lumea mai buna. Dorim sa promovam aici initiativele sociale ale companiilor si sa va facem participanti la succesul acestora. Noi credem in "toti pentru unu" pentru ca atat in spatele intrebarilor, cat si in spatele raspunsurilor se afla OAMENI, oameni care cred in bunatate si intr-o lume mai buna." Asta m-a făcut pe mine să intru în comunitatea TPU în urmă cu aproape 1 an.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta m-a facut si pe mine sa ma alatur comunitatii, tot in urma cu un an... S-a pierdut insa mult pe drum...

6 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ilovelove, tu vezi partea proastă! Recunosc, sunt întrebări perfect idioate unele, dar sunt altele care chiar pot interesa şi sunt foarte importante pentru cine întreabă. Eu am stimă pentru toţi cei care într-adevăr îi ajută pe ceilalţi cum pot ei, doar pentru că aşa consideră ei că este bine.

| Bishop a răspuns:

Si eu am citit anul trecut cand am intrat prima oara pe TPU, si dupa cateva zile, cat mi-am dat seama care-i treaba pe aici prin raspunsui si intrebari mi-am facut cont happy

| ioanamaria56 a răspuns:

Tpu.ro este un site de intrebari si raspunsuri si s-a creat pentru a impartasi cunostintele noastre unora care nu stiu.Tpu s-a creat ca sa ajutam lumea cu un raspuns cat de mic.
Sincer, e prima oara cand citesc asta

| FemeiaPaiangan a răspuns:

TPU a fost creeat pentru a ajuta oamenii si este un site de intrebari.

Nu. E prima daca cand citesc astahee hee.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trăiască TPU!