| anonim_4396 a întrebat:

Catre telefonul copilului.

Simt ca sunt in pericol. Sunt la o scoala in care copii din clasa mea se poarta foarte urat cu mine. Ei ma hartuiesc fizic si verbal. Ma fac sa ma simt foarte urat. Nu mai stiu ce pot face. Am si eu sentimente; uneori ei ma lovesc spunand ca a fost un accident, dar nu este. Mereu cand intru in clasa imi gasesc banca intoarsa, cand (colegii) trec pe langa banca mea mi-o zguduie incet iar o colega de-a mea se poarta foarte urat cu mine: tipa la mine cand ii zic ceva, celelalte fete se fac ca nu aud ce zic facandu-ma sa ma simt prost si data la o parte. Uneori imi fac lucuri neplacute ca sa nu ma simt bine, chiar si aruncandu-mi obiecte in mine. Si sa adaug ca in fiecare ora de desen colegul de langa mine ma loveste foarte rau in spate deoarece fiecare sta spate in spate in cabinet. Acum simt ca ma doare foarte rau spatele.

Cu alte colege ale mele nu mai pot vorbi caci ele doua ma obligau sa injur vorbind tare. Si cand eram in vestiar continuau sa ma hartuiasca, vroiau neaparat sa injur. Pentru ca am vrut sa o anunt pe profesoara noastra acest lucru, ele au vrut sa nu spun ce au facut;

La ora de desen mereu imi arunca mizerie pe masa. I-am spus sa nu imi mai arunce, iar ea inca continua spunand ca e un accident, dar nu este.

Simt ca de fiecare data cand plec la scoala sufletul meu se intristeaza. Am si eu sentimente, si eu simt ca voi.

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu parintii si diriginta.Nu lasa lucrurile sa se agraveze si mai tare.
Uite ce te intereseaza.
http://www.telefonulcopilului.ro/

| karsivan a răspuns:

Daca este adevarat ce spui vorbeste cu parintii si diriginta, nu esti in pericol te simti doar frustrata si suparata i-ti trebuie ajutor din partea celor mari sa-ti rezolve necazurile.

| Unicornverde a răspuns:

Nu poti sa lasi lucrurile asa! Mama sau tatal tau nu vorbesc cu tine? Eu cu colegele mele suntem ca surorile