| Haydee a întrebat:

Ce a fost mai intai? Oul sau Gaina? De ce? Argumentati.big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu face gaina...gaina face oulwinking

33 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Care oare?thinking
Amandoua?batting eyelashesbig grin
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| SweetCandy a răspuns:

Pai intai gaina care a fost insamantata artificial si a facut primul ou... apoi ciclul si-a luat traiectoria fireascahappylaughing

| hashe86 a răspuns:

Gaina
oul ala trebuia clocit de cineva ca sa poata iesi puisorul.

| JackieSue a răspuns:

O(M)ul...toata lumea greseste intrebarea pentru ca nu-si dau seama ca e de fapt omul nu oul... a gresit unu care a pus intrebarea si toti au luat-o de buna cu oul.OMUL!rolling on the floor

| EUSIATIT a răspuns:

Gaina si cocosul ca altfel cum facea gaina ou? adam facea copii daca nu era Eva'''';;;;//

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Gaina...ca altfel nu era oul thinking

| Haydee explică:

Ok.acum ca am 18 raspunsuri am sa dau raspunsul castigator.toti ati zis ca oul, apoi gaina care se trage din dinozauri.Raspunsul corect a fost cel al lui simple.girl.Deoarece, cand Dumnezeu a facut lumea, a facut toate animale mature(daca erau pui nu era cine sa le creasca). Si astfel a aparut gaina.Nu a aparut de la nici un dinozaur.Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, mai ales celor care au raspuns ''gaina" dar simple.gir castiga:d

| viki a răspuns:

Pai si gaina nu a iesit din ou?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| cristina93 a răspuns:

S-a gasit raspunsul la una dintre cele mai vechi intrebari filozofice.
Ce a fost prima data? Oul sau gaina?
Un filozof, un cercetator si un crescator de gaini au gasit impreuna raspunsul.

Cheia la aceasta intrebare este faptul ca materialul genteic la aniamle nu se schimba.Prin urmare gaina trebuia sa existe ca embrion in ou.
Profesorul John Brooksfiels, de la Universitatea Nottingham, a ajuns la
concluzia ca din aceasta cauza organismul viu din coaja ar avea acelasi DNA ca si gaina in care s-a transfomrat.De accea primul lucru viu, care face parte din specia gainilor este oul.

Concluzia este ca mai intai a fost oul si apoi gaina.

| ICanLoveYou a răspuns:

Gaina pentru ca am auzit ca se trage dintr-un anumit dinozaur si a evoluat intr-o gaina si gaina a facut un ou...

| conflict a răspuns:

@irincic
Ai buletin? raised eyebrows

| verona333 a răspuns:

Desigur ca oul ca gaina de unde s-ar fi luat, dar un ou poate aparea dintr-o contopire a unor gameti necu noscuti care au suferit oarecare schimbari in natura si sau specializat pu reproducerea unui organism, este asemenea unei bacterii sau virusi care tot sint ca niste oua incapsulate, si poate si acestea peste citiva ani vor fi gaini sau dinozauri...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca gainile sunt stramosii dinozaurilor... deci primul a fost soparla tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

iti dau eu o intrebare : cine a fost mai inai copilul sau eva si adam? big grin dupa aceasta intrebare orienteazate si raspunde la intrebarea ta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

itzi dau eu o intrebare : cine a fost mai inai copilul sau eva si adam ? big grin dupa aceasta intrebare orienteazate si raspunde la intrebarea ta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

itzi dau eu o intrebare : cine a fost mai inai copilul sau eva si adam ? big grin dupa aceasta intrebare orienteazate si raspunde la intrebarea ta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna inrtebarea! Eu cred ca nea Adam si tanti Eva, plictisindu-se, au inventat un joc erotic si tot cotcodacind pe-acolo prin rai, i-a atras atentia lui Doamne Doamne, Acestuia i-a venit o idee si a zis : - Sa se faca cocos si gaina! si uite-asa au aparut pe lume gaina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ conflict

conteaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci a fost o gaina mutanta care a facut un ou patrat din care a iesit gaina normala si aia a facut un ou.decii tragem concluzia ca gaina mutanta mai zisa si gainozaur a fost prima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci a fost o gaina mutanta care a facut un ou patrat din care a iesit gaina normala si aia a facut un ou.decii tragem concluzia ca gaina mutanta mai zisa si gainozaur a fost prima. nu este logik?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost gaina pentru ca dumnezeu a creat animalele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric oul pentru ca altfel nu vad de unde aparea gaina. evident, datorita evolutiei din dinozauri dar tot oul a fost baza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stati putin si ganditi-va, e foarte simplu acest raspuns...raspunsul corect este ca un cerc nu are inceput...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oul happy
dumnezeu a creat oul din care a iesit gaina
sunt si explicatii pe net. wikipedia si toate site-urile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E logiklaughing mai intai a fost oul deoarece a fost facut de dinozauri apoi a aparut si gainabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dastea

| duchap a răspuns:

Cocosulhappy