| MissClaudia2000 a întrebat:

Ce a fost mai intai: oul sau gaina?
Argumentati, va rog!

Răspuns Câştigător
| sceptic a răspuns:

Gaina time out.
Dumnezeu cand a creat lumea (dupa biblie) spune ca in a (nu stiu cata zi) a creat animalele si pasarile de pe Pamant.
Un ou nu iese din senin, are nevoie de anumite substante dintr-o gaina. Gaina a fost prima.

14 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Daca te vei uta putin mai jos, vei vedea ca DESTEPTACIUNEA omului este prima (da de cate ori puneti aceeasi intrebare)

Argumentare:daca intri la caregoria T/A, vei vedea ca doar intrebari din astea prostesti, si pe undeva dai si de asta
P.S.>Va rugam sa incetati sa postati o intrebare de nenumarate orii

Răspuns utilizator avertizat
| NOBODY a răspuns:

Vaca

| Digital112 a răspuns:

Dumnezeu putea sa faca mai intai fie oul, fie gaina. Problema e ca, daca facea oul mai intai, trebuia sa mai stea chiar el sa-l cloceasca, asa ca a hotarat sa faca gaina mai intai. Numai ca, gaina aceea trebuia sa faca oua, ce trebuiau sa fie fecundate, asa ca, inaintea gainii a facut cocosul, iar gaina a facut-o dintr-o coasta de-a cocosului. Problema este ca cocosul, ca sa fecundeze ouale gainii, trebuia sa aiba el insusi oua, asa ca, inaintea gainii, Dumnezeu a facut ouale cocosului !
Concluzia poti sa o tragi si singur !

| AnneMarri a răspuns:

prima a fost găine, creeată de Dumnezeu, apoi oul, creeat de găină

| FucktheSystem a răspuns:

Oul, pentru ca probabil inainte de gainii au existat si alte animale care faceau oua.
Daca te referi dintre gaina si OUL DE GAINA, atunci gaina, pentru ca daca nu era o gaian nu putea sa faca un ou.

| sceptic a răspuns:

Roxanutza, multumesc:d

Răspuns utilizator avertizat
| abcdefghijk1234567891011121314151617 a răspuns:

@FucktheSystem,ai dreptate in prima parte al raspunsului tau,dar in a doua parte nu,deoarece:
Gaina iese dintr-un ou,iar oul iese din alta gaina,acea gaina iese si ea dinun ou,etc. Adica si eu cred ca gaina afost prima,dar argumentarea ta nu mi se pare grozava,dar totusi bravowinking
E o intrebare inteligenta, iti dau 10, dar sunt f curioasa la cine vei da funda.

Eu cred ca gaina totusi a fost prima,deoareece Dumnezeu desi putea sa creeze ce voia mai intai, daca creea oul, gaina trebuia sa stea sa-l cloceasca. De fapt si alt animal putea... E cam grea argumentarea...

| abcdefghijk1234567891011121314151617 a răspuns:

Da,@Maia,ai mare dreptate. Ce ma chinuiam eu sa ma gandesc care a fost primul si ziceam ca e greu, dar tu mi-ai dovedit ca nu e asa, bravo. Ai merita o funda mare :* Dar din partea mea primesti niste voturiwinking

| Kuzco a răspuns:

Găina... ca doar eu sunt o găină si stiu

| MirunaLăv a răspuns:

Cocosulhappy

| Cici4Mici a răspuns:

Gaina si iti spun de ce:
Dumnezeu a adus o gaina pe pamant care a facut oua si le-a clocit si au iesit m-ai multi puisorii care au crescut si iar au facut oua si tot asa. sperca te-am ajutat foarte mult.